בשם הבן: הנער נרצח בטבח בתיכון - אביו במסע הסברה בישראל

אלכס שכטר בן ה-14 נרצח באכזריות בטבח בבי"ס בפלורידה. אביו, מקס, משקיע מאז את זמנו בחקירת האירוע ובהרצאות על בטיחות והגנה על תלידים. "קשה לדבר על הילד הקטן שלי"

לפני פחות משנה איבד מקס שכטר את בנו, אלכס בן ה-14, שנרצח בטבח בבית הספר דאגלס שבפלורידה. מאז מות בנו, מקס יצא למסע למען בטיחות והגנה על תלמידים בכיתות, והשבוע הוא הגיע לישראל.

מקס מתגורר עם משפחתו בעיר פארקלנד שבפלורידה, שרק בשנה האחרונה נחשבה לאחת הערים הבטוחות בארה"ב. עד לפברואר האחרון, אז פתח תלמיד בירי בבית הספר התיכון המקומי. שלושה מבוגרים ו-14 תלמידים, ביניהם אלכס, נטבחו באכזריות, ו-17 נוספים נפצעו. "היה לי יום אהבה נהדר. ואז, ב-14:21, הטלפון שלי התחיל לצלצל וגליתי שיש ירי בבית הספר. שלחתי לו מסרונים, והוא לא הגיב. זה נורא ואיום".

 מקס שכטר
 

מקס שכטר (חדשות עשר )

 

מאז הרצח, שכטר לקח על עצמו לחקור את הטבח. "הוא היה פסיכופת, מגיל שלוש הוא היה אלים", סיפר על הרוצח, "כל כך אלים שלא הרשו לו להביא תיק גב לבית הספר". מקס פעיל בקהילה היהודית בפארקלנד, והשבוע הגיע לישראל במסגרת מסע של ארגון JWRP, וריגש את המשתתפים עם סיפורו האישי. "תמיד קשה לי לדבר על הילד הקטן שלי, אני מתגעגע אליו", אמר.