חשד: שוטר ירה למוות באשתו בדירתם בנתניה - לעיני ילדיהם

צוות מד"א שהוזעק לזירה נאלץ לקבוע את מותה של האישה, כבת 30. החשוד נעצר במקום, לאחר שדיווח למשטרה על הירי. קואליציית ארגוני נשים: "יותר נשק - מסכן חפים מפשע"

אישה כבת 30 נורתה אמש (שני) למוות בביתה, ברחוב נחום בנתניה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום מצאו אותה ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותה. על פי החשד, בעלה, שוטר במשטרת ישראל בשנות ה-20 לחייו, הוא היורה, והוא אף התקשר למוקד המשטרה ודיווח על הירי. הוא נעצר בזירה, במקביל להמשך בדיקות נסיבות באירוע.

מהחקירה הראשונית עולה כי הירי בוצע לעיני שלושת ילדיהם, שניים בני שבע ושש, והשלישי תינוק בן חודשיים. חקירת המקרה הועברה לידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), וצו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

רפי שבע, פרמדיק מד"א שהוזעק לזירה, סיפר: "התקבלה קריאה על אישה מחוסרת הכרה בדירה בנתניה. בתוך הדירה מצאנו אישה מוטלת, עם פצע חודרת בפלג גופה העליון. לאחר מספר בדיקות נאלצנו לקבוע את מותה".

מתחילת השנה, נרצחו 14 נשים על ידי בני משפחתן. מקואליציית ארגוני "האקדח על שולחן במטבח", הפועלת נגד שימוש בנשק במרחב הציבורי, נמסר: "אישה נוספת נרצחה הלילה, ימים ספורים בלבד לאחר מותה הטראגי של עליזה שפק. הרצח הזה, שנגרם באמצעות כלי נשק ארגוני, מוכיח את מה שאנו טוענות כבר זמן רב - יותר נשק במרחב האזרחי מהווה סיכון ממשי לחייהם של חפים מפשע, ושל נשים בפרט".

"אנו כואבות את כאב משפחתה של הקורבן, וקוראות לראש הממשלה, לשר לביטחון פנים, לשר הרווחה ולמפכ"ל המשטרה לקחת מיד אחריות, לעצור את הרחבת תבחיני כלי הירייה, שכבר הגדילו את כמות כלי הנשק במרחב האזרחי, ולפעול למניעת הרצח הבא", עוד נמסר. "הגיע הזמן שגם ביטחונן האישי של נשים וחיי נשים יכריעו את כפות המדיניות של הממשלה הזו".

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) הגיבה למקרה, וכתבה בטוויטר כי "שוטר עם נשק ירה למוות באשתו". היא הוסיפה, לצד תיוג של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שקידם את הרפורמה להקלות בחלוקת נשק: "עשרות נשים נרצחו גם השנה רק כי הן נשים. בואו נחלק עוד כלי נשק לגברים".

 
 

המקרה הנוכחי מגיע פחות משבוע לאחר שעליזה שפק נרצחה על ידי בן זוגה לשעבר. בתה, אורטל, סיפרה היום בריאיון ל"בוקר אור" כי "אבא היה איש אלים מאוד. הם התחתנו כשהיא הייתה בת 17, והיא עברה איתו כל מה שאפשר להעלות על הדעת מבחינת התעללות פיזית ומילולית. גם אנחנו הילדים חווינו אלימות".

שפק סיפרה כי לאורך השנים היא ואחיה ניסו לשכנע את אמם להיפרד מאביהם, אך היא פחדה ממנו. "אחרי שהוא הכה אותה עם אגרוף הכרחנו אותה ללכת להתלונן. בחקירה במשטרה היא סיפרה על ההיסטוריה האלימה שלו, ועדיין לא לקחו בחשבון שעלולה להיות סכנה ממשית לחייה". סיפרה שפק על התלונה שהגישה אמה נגד אביה, שהסתיימה בהרשעה לפני כשנה.

ביום חמישי, יממה לאחר מותה של עליזה שפק, נעצר לאחר חיפושים נרחבים יצחק שפק, החשוד ברצח פרודתו ואם שלושת ילדיו. בני הזוג היו פרודים זה מספר שנים ומוכרים למשטרה. כאמור, המנוחה הגישה תלונה נגד בעלה בשנת 2016, והוא אף הורשע בתקיפתה.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו, אמר שפק כי "אני רוצה שייתנו לי גזר דין מוות". כזכור, יצחק שפק נידון בחודש פברואר לחצי שנת מאסר על תנאי - ולא למאסר בפועל, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו לאחר שהורשע בתקיפתה. זאת, נוסף על ערבות של 5,000 שקלים. אמש, מאות אנשים ליוו את עליזה שפק בדרכה האחרונה.