צלבי קרס בגן ביפו, חדשות עשר

"מרגישים חסרי אונים": צלבי קרס רוססו בגן ילדים ביפו

אלמונים השחיתו גן לחינוך מיוחד וריססו כתובות "מוות ליהודים" על קירות המוסד. "התחושה היא שכל אחד יכול להיכנס לגן ולעשות משהו משוגע", סיפר אחד ההורים

צלבי קרס וכתובות גרפיטי אנטישמיות רוססו הלילה (ראשון) בגן ילדים לחינוך מיוחד ביפו. בשעות הלילה פרצו אלמונים לאשכול גנים בעיר, בו נחנך השנה גן חדש לילדים בעלי צרכים מיוחדים, השחיתו שניים מהגנים וריססו צלב קרס ואת הכיתוב "מוות ליהודים". כשעה לאחר תחילת יום הלימודים קיבלו הורי הגן הודעה כי הגן הושחת בלילה ולא ניתן להיכנס אליו, וכי ילדיהם מועברים באופן זמני לגן הסמוך. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

"אנחנו נמצאים במצב של חוסר אונים, התחושה היא שכל אחד יכול להיכנס לגן בכל רגע ויכול לעשות משהו משוגע", סיפר ברק קדם, שבנו לומד בגן שהושחת. "אנחנו הולכים להגיש בקשה שתהיה שמירה צמודה על הגן. התקשרתי למשטרה והם אמרו שזה נתון להחלטת החוקרים בזירה. אנחנו ממש לא יודעים מה לעשות".

 
 צלבי קרס שרוססו על מטה הבחירות של אסף זמיר
 

צלבי קרס שרוססו על מטה הבחירות של אסף זמיר (חדשות עשר )

 

זהו המקרה השני של ריסוס צלבי קרס בעיר ביממה האחרונה. אמש, רוססו צלבי קרס על חלונות מטה הבחירות של אסף זמיר, סגן ראש עיריית תל אביב-יפו ואחד מהמועמדים המרכזיים לראשות העירייה, לקראת הבחירות המקומיות שייערכו בסוף החודש. צוות של המשטרה שהוזעק למקום פתח בחקירת המקרה.

ממטה הבחירות של זמיר נמסר כי "אנו נחשפים לגילויי שנאה מהסוג הבזוי ביותר. לתופעות כאלה אין מקום בשיח הציבורי. אנו מוקיעים אותן בתוקף וקוראים לציבור לשמור על התנהלות מכובדת ומכבדת". ראש העירייה רון חולדאי הוסיף: "אני מגנה בחומרה את הפגיעה במטה הבחירות של אסף זמיר. אסור להשלים עם תופעות אלימות מסוג זה. זו פגיעה חמורה בטוהר הבחירות".