עליזה ויצחק שפק, חדשות עשר

בתה של הנרצחת מנתניה: "אבא היה אלים, כולם עצמו עיניים"

אורטל שפק, בתה של עליזה שנרצחה ע"פ החשד ע"י בעלה, התייחסה בתוכנית "בוקר אור" לכך שלמרות תלונות העבר של אמה, אביה מעולם לא נכלא . "זה לא נגמר כשמתלוננים"

אורטל שפק, בתה של עליזה שפק שנרצחה בשבוע שעבר, סיפרה הבוקר (ראשון) בריאיון ל"בוקר אור": "אבא היה איש אלים מאוד. הם התחתנו כשהיא הייתה בת 17, והיא עברה איתו כל מה שאפשר להעלות על הדעת מבחינת התעללות פיזית ומילולית. גם אנחנו הילדים חווינו אלימות".

שפק סיפרה כי לאורך השנים היא ואחיה ניסו לשכנע את אמם להיפרד מאביהם, אך היא פחדה ממנו. "אחרי שהוא הכה אותה עם אגרוף הכרחנו אותה ללכת להתלונן. בחקירה במשטרה היא סיפרה על ההיסטוריה האלימה שלו, ועדיין לא לקחו בחשבון שעלולה להיות סכנה ממשית לחייה". סיפרה שפק על התלונה שהגישה אמה נגד אביה, שהסתיימה בהרשעה לפני כשנה.

 אורטל שפק
 

אורטל שפק (חדשות עשר )

 

בתה של הנרצחת פנתה בקריאה לנשים אחרות הנמצאות במערכות יחסים מתעללות, והפצירה בהן לחפש עזרה. "היא חיה בדור אחר, בעולם שבו כולם עוצמים את העיניים, רואים ושותקים", אמרה. "חשוב לי להעביר שנשים במצב שלה צריכות להסתכל על המקרה הזה, ועל עוד 18 נשים שנרצחו השנה, ולהסתכל על החיים והילדים שלהן, ולחפש סיוע".

ביום חמישי, יממה לאחר מותה של עליזה שפק, נעצר לאחר חיפושים נרחבים יצחק שפק, החשוד ברצח פרודתו ואם שלושת ילדיו. בני הזוג היו פרודים זה מספר שנים ומוכרים למשטרה. כאמור, המנוחה הגישה תלונה נגד בעלה בשנת 2016, והוא אף הורשע בתקיפתה.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו, אמר שפק כי "אני רוצה שייתנו לי גזר דין מוות". כזכור, יצחק שפק נידון בחודש פברואר לחצי שנת מאסר על תנאי - ולא למאסר בפועל, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו לאחר שהורשע בתקיפתה. זאת, נוסף על ערבות של 5,000 שקלים. אמש, מאות אנשים ליוו את עליזה שפק בדרכה האחרונה.