שני הרוגים ופצוע קשה בתאונה בין שלושה רכבים ליד דימונה

מסוקים ואמבולנסים הוזעקו לזירת התאונה, בכביש 25 סמוך לצומת דימונה, בה נפצעו גם אדם אחד בינוני ושניים קל. בתאונה בצפון הארץ, נפצעו שתי נשים קשה וגבר נוסף בינוני

גבר כבן 60 וצעיר בשנות ה-20 לחייו נהרגו וצעיר נוסף נפצע קשה היום (שבת) בתאונה בין שלושה כלי רכב בצומת דימונה לכיוון המחצבה. כמו כן, צעיר בשנות ה-20 לחייו נפצע בינוני ושניים נוספים נפצעו קל. מסוק מגן דוד אדום, מסוק צה"ל ושבעה אמבולנסים הוזנקו לאירוע ופינו את הפצועים לבית החולים סורוקה בבאר שבע. 

כביש 25 מצומת צפית לצומת הערבה נסגר לשני הכיוונים עד סיום הטיפול באירוע. שני נוסעים נוספים נבדקו בזירה ולא נזקקו לפינוי. שוטרים שהוזעקו למקום פתחו בחקירה לבירור נסיבות המקרה, ומחקירה ראשונית עולה כי הסיבה לתאונה היא 

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה עולה כי הסיבה לתאונה הקטלנית - סטיה מנתיב של אחד הנהגים.

 תאונת דרכים קטלנית בצומת דימונה
 

תאונת דרכים קטלנית בצומת דימונה ( חדשות עשר)

 

פרמדיק מד"א אורגד כהן סיפר: "מדובר בתאונה קשה מאוד. ראינו רכב הפוך בתעלה בצד הדרך ומחוץ לרכב שכבו שני צעירים. הנהג היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם, פגיעה רב מערכתית קשה. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום". 

"הצעיר השני היה בהכרה מעורפלת וסבל מפגיעה רב מערכתית", הוסיף כהן, "על הכביש היו שני רכבים נוספים, באחד מהם בכסא שליד הנהג ישב גבר מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק. הוא היה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות קבענו את מותו. מהמושב האחורי חולץ צעיר בהכרה מלאה עם חבלה רב מערכתית במצב בינוני ונהג הרכב, כבן 40, סבל מחבלות קלות". לדבריו, "הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים בשטח ופינינו אותם למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינה אותם לבית החולים. שני נוסעים מהרכב השלישי טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי".

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה כי בעשור האחרון, כולל היום, אירעו בקטע הכביש שמצומת הערבה ועד צומת דימונה כ-40 תאונות דרכים שבהן נהרגו 12 בני אדם ויותר ממאה נפגעו. ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק", אמר כי "כביש 25 מצומת דימונה ועד צומת הערבה הוא קטע כביש אדום ומסוכן שסובל מבעיות תשתיתיות ארוכות שנים, כמו היעדר מעקה הפרדה או שוליים רחבים".

מדובר בעורק תחבורה מרכזי לכיוון ישובי הערבה ואילת המכיל ערבוב של כלי רכב כבדים רבים וכלי רכב פרטיים", הוסיף קיטה. "משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב לשפר את התשתית בקטע הכביש הזה, שגבה את חייהם של משתמשי דרך רבים ועוד יגבה את חייהם של אחרים, אם לא יהפוך מקטע כביש אדום לכביש בטוח שסלחני לטעויות הנהג".
 

במקביל, שתי נשים, בנות 54 ו-23, נפצעו קשה וגבר נוסף, בן 55, נפצע בינוני בתאונת דרכים בין שני כלי רכב בכביש 90, סמוך לצומת כ"ח ליד הכניסה לאגמון החולה בצפון הארץ. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו לפצועים טיפול רפואי ופינו אותם למרכז הרפואי זיו בצפת, כשהם סובלים מחבלות.