מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, חדשות עשר

נסראללה: הטענות של נתניהו בנוגע למפעלי הטילים - שקריות

מזכ"ל חיזבאללה נשא נאום בהלווית אמו של הטרוריסט עימאד מורנייה וטען כי שתיקת ארגון הטרור בנושא ההתחמשות הלבנונית מכוונת. "תגובה - בגדר מסירה של מידע בחינם לאויב"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, טען הערב (שישי) כי טענות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנוגע למפעלי הטילים שנמצאים סמוך לביירות שקריות. דבריו נאמרו בנאום שנשא בהלווית אמו של הטרוריסט עימאד מורנייה. "אמנם זוהי יוזמה מבורכת", אמר בהתייחסו לסיור שערך משרד החוץ הלבנוני לשגרירים במדינה, "אבל אנחנו לא ביקשנו מהם זאת בשום צורה. הסיור אורגן משום שיש לכך השפעות על התיירות ועל תחומים נוספים במדינה. בסיור הוכח שהטענות של נתניהו הן שקריות. תגובה לדבריו של נתניהו היא בגדר מסירה של מידע בחינם לאויב".

בשבוע שעבר תקף נתניהו את לבנון וחיזבאללה על רקע הסיור. "חיזבאללה משקר במצח נחושה לקהילה הבינלאומית באמצעות סיור סרק תעמולתי של שר החוץ הלבנוני, שלקח שגרירים למגרש הכדורגל, אך נמנע מלקחת אותם למפעל התת-קרקעי לייצור טילים מדויקים שנמצא בצמוד לו מתחת לקרקע". נתניהו תהה: "מדוע המתינו שלוש יממות עד שביצעו את הסיור?", והוסיף "כדרך קבע חיזבאללה דואג לנקות את השטח באתרים שנחשפו". נתניהו התייחס לטענות של שר החוץ הלבנוני, ג'בראן באסיל, שאמר כי "רה"מ מפיץ שקרים ומחפש הצדקה לתקוף בבירה הלבנונית", ואמר "מצער שממשלת לבנון מקריבה את שלום אזרחיה בחיפוי על חיזבאללה שלקח את לבנון כבת ערובה לתוקפנותו נגד ישראל".

 נתניהו מציג באום את נמל התעופה של ביירות
 

נתניהו מציג באו"ם מתקני טילים שסמוכים לביירות (או"ם )

 

באסיל אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שערך משרד החוץ הלבנוני לשגרירים במטרה לחשוף את "האמת" על נאומו של נתניהו בעצרת האו"ם. בהמשך, יצאו השגרירים לסיור באחד האתרים שבהם נטען כי נבנית תשתית טרור של חיזבאללה. שגריר סעודיה ושגרירת ארצות הברית בלטו בהיעדרם, כשנשאל באסיל מדוע השגרירה האמריקנית לא הגיעה, הוא השיב: "נמסר לי שהיא בחופשה".

שר החוץ הלבנוני התייחס בביטול לדבריו של רה"מ הישראלי, וטען כי "זה נכון שבידי חיזבאללה יש טילים מדויקים, אך הם לא באתרים שצוינו וודאי שלא בסביבת שדה התעופה". עוד הוסיף כי "חייב לעצור את הטירוף הישראלי ואת ההאשמות השקריות". בהמשך דבריו החריף את הטון נגד נתניהו: "לבנון תמנע כל תוקפנות ישראלית על ביירות - להתקפה שכזו תהיה השלכות לא רק בלנון אלא גם במדינות אחרות במזרח התיכון".

כזכור, בנאומו של ראש הממשלה נתניהו בעצרת הכללית של האו"ם, הוא הציג שלושה מפעלים לייצור טילים הנמצאים בלבנון ושייכים לחיזבאללה. הראשון נמצא בתוך אצטדיון כדורגל שבה משחקת הקבוצה המזוהה עם הארגון, השני בסמוך לשדה התעופה הבין-לאומי "חרירי" והשלישי במעגנה, בלב שכונת מגורים ובסמוך למבנים אזרחיים המרוחק כ-500 מטרים ממסלול הנחיתה של שדה התעופה.