עלי ג'עפרי, מפקד משמרות המהפכה באיראן, רויטרס

מפקד משמרות המהפכה: "המשטר הציוני קרוב אל סופו"

באגרת שנשלחה לנסראללה, כתב מוחמד עלי ג'עפרי כי הממשל בירושלים קרוב להתמוטטות, חזר על התחייבות הארגון לתמוך במאבק נגד ישראל וכינה אותה "תמצית הרוע והפשע"

ראש משמרות המהפכה האיראניות, מוחמד עלי ג'עפרי, כתב היום (שישי) כי "המשטר הציוני קרוב אל סופו". זאת, באגרת ניחומים ששלח למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בעקבות מותה של אמינעה סאלמה, אמו של עימאד מורנייה .

ג'עפרי כתב כי הממשל בירושלים קרוב להתמוטטות, כינה את ישראל "תמצית הרוע והפשע" והוסיף כי טהראן תמשיך לתמוך בתנועות ההתנגדות לישראל, עד לחיסולה.

 משמרות המהפכה באיראן
 

משמרות המהפכה באיראן (חדשות עשר)

 

אתמול תקף ראש הממשלה נתניהו את משטר האייתולות ואמר כי "ישראל מחויבת למנוע את התפשטות איראן בכל האזור" וכי "עליה לחדול מחרחור מלחמה והפצת אומללות בכל מקום", הדברים נאמרו במהלך ביקור במשחתת אמריקנית העוגנת בנמל אשדוד.

כזכור, גורם רוסי בכיר אמר בשבת כי מוסקבה החלה להשקיע מאמצים בניסיון לפתוח ערוץ תקשורת בין ישראל לאיראן למען הפחתת המתיחות באזור, ואף טען כי מוסקבה תתווך בין הצדדים. כך דווח בעיתון "א-שרק אל-אווסט".

מרקל לנתניהו: התבססות איראן בגבול עם ישראל היא איום

לפני כשבוע, אמרה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי "התבססות איראן בגבול עם ישראל היא איום וננצל את כל האפשרויות שבפנינו כדי להקטין הסכנה לישראל". זאת, במסגרת מסיבת עיתונאים שבה מסרו ראש הממשלה נתניהו ומרקל הצהרות לתקשורת, כחלק מביקורה הקצר של הקנצלרית בארץ.

נתניהו ומרקל לפני מסע"ת במלון המלך דוד
 

נתניהו ומרקל לפני מסע"ת במלון המלך דוד (רויטרס)

 

"עלינו לעשות הכול כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני, אך יש חילוקי דעות באשר לדרך", אמרה מרקל והוסיפה כי "אנו יודעים שישראל צריכה להגן על עצמה מול מתקפות, השאלה אילו מאמצים פוליטיים אפשר לעשות בכיוון זה, וזה יעסיק אותנו גם בעתיד".

נתניהו למרקל: על אומות העולם ללחוץ על איראן

דברי מרקל נאמרו כתגובה לדבריו של ראש הממשלה נתניהו, שפנה אליה ואמר לה כי על כל אומות העולם ללחוץ על איראן. "אני מאמין שכל האומות צריכות לחבור כדי ללחוץ על המשטר האיראני לנטוש את תוכנית הגרעין שלו, לעצור את הטרור האיראני ולהפסיק להשתמש בסוריה ובלבנון כבסיס לתקיפת ישראל", אמר נתניהו והוסיף כי "נמשיך להגן על עצמנו".

"אנחנו צריכים להביס את הכוחות שרוצים לגרור אותנו לעבר האסלאם הקיצוני, ובהם דאע"ש מצד אחד ואיראן וגרורותיה מצד שני", אמר ראש הממשלה. "התנגדתי לעסקה עם איראן כי לדעתי היא סוללת את דרכה לארסנל גרעיני ומעניקה מיליארדים לממני הטרור ולא לאזרחים האיראנים".

"המודיעין הישראלי נתן לסוכנויות הביון האירופיות מידע על ניסיונות תקיפה באירופה ואני שמח לראות שדיפלומט איראני נעצר בגרמניה בשל ניסיון הפיגוע שנכשל בפריז", ציין ראש הממשלה.