יצחק שפק, החשוד ברצח פרודתו בנתניה, בדיו הארכת מעצרו, חדשות עשר

הוארך מעצרו של רוצח פרודתו בנתניה: "רוצה גזר דין מוות"

בית המשפט קבע כי יצחק שפק ימשיך לשהות במעצר 12 ימים נוספים. הוא יישאר בהשגחה, לאחר שאמר לשופטת בדיון כי הוא רוצה שתפסוק לו עונש מוות

מעצרו של יצחק שפק בן ה-54, שהודה ברצח פרודתו עליזה שפק בת ה-51 ביום רביעי בנתניה, הוארך הבוקר (שישי) ב-12 ימים נוספים. שפק יישאר בהשגחה. זאת, לאחר שאמר לשופטת במהלך הדיון כי "אני רוצה שייתנו לי גזר דין מוות".

כזכור, יצחק שפק נידון בחודש פברואר לחצי שנת מאסר על תנאי - ולא למאסר בפועל, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו לאחר שהורשע בתקיפתה. זאת, נוסף על ערבות של 5,000 שקלים. אמש, מאות אנשים ליוו את עליזה שפק בדרכה האחרונה.

 
 
 
מעצרו של יצחק שפק החשוד ברצח פרודתו עליזה
 

מעצרו של יצחק שפק החשוד ברצח פרודתו עליזה (חדשות מקור אמין)

 

אתמול, נעצר שפק במושב אביחיל שבעמק חפר, לאחר שעות של סריקות משטרתיות אחריו באמצעות מסוק ואמצעים טכנולוגיים. בתיעוד שהתפרסם ניתן אף לראות אותו מסתובב בחופשיות ביישוב, טרם נתפס בידי המשטרה. שפק, חשוד כי נמלט שלשום לאחר הרצח. הוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

עו״ד הילה מזל מוהדב, המייצגת את יצחק שפק, אמרה לאחר מעצר החשוד כי "מדובר במקרה נורא שאין לו הצדקה, אבל חשוב לדעת כי מדובר בבני זוג המסוכסכים שנים וכל צד היה פוגע ומשפיל את הצד השני וממה שידוע לי כרגע מדובר בהתפרצות מוויכוח שהיה בין הצדדים ולא במעשה מתוכנן מראש. כמי שמייצגת את שני בני הזוג שנים מעולם לא אמר כי ירצח את המנוחה, אדרבא אמר כי יתאבד לאור ההשפלות ההקנטות וההצקות מצדה. מדובר בטרגדיה לכל המשפחה".

מוקדם יותר ספד חי שפק לאמו עליזה, בעמוד הפייסבוק שלו. "אימא, אין מילה שיכולה לתאר את אהבתי העצומה אלייך", פתח הבן את דברי ההספד לאימו. "אימא שלי, מילה עם כל כך הרבה משמעות. לא מאמין שאת המילה הזאת לא אוכל יותר להגיד. אין מילה שיכולה לתאר את הכאב שמחולל כרגע בגופי, בעצמותיי ובנשמתי. אימא שלי שנרצחה אתמול בלילה השאירה אותי ללא פעימות בלב. יהי זכרך ברוך, תהיה נשמתך בגן עדן, אמן".
 

"כמה את אהובה על כולם", המשיך שפק. "לא מעכל את מה שקרה, אני אוהב אותך. לא יודע איך אמשיך ככה בלעדייך. רציתי תמיד לגרום לך לאושר אהובתי", סיים את הפוסט וחתם ב-"#טהורה_לנצח".