ההסלמה בדרום: גל שריפות בעוטף עזה; בלון תבערה אותר בראשל"צ

שריפה פרצה סמוך לפסי הרכבת ליד אור הנר שבנגב המערבי כתוצאה מבלון תבערה, דליקות נוספות פרצו במוקדים נוספים בעוטף; בלון תבערה אותר על מעקה בראשון לציון

ההסלמה בדרום: שריפה פרצה הבוקר (שישי) מתחת לפסי הרכבת באזור קיבוץ אור הנר שבנגב המערבי, ככל הנראה מבלון תבערה ששוגר מעזה. כוחות כיבוי אש הגיעו למקום, וכביש 34 נסגר לתנועה. במקביל פרצו שריפות במספר מוקדים בעוטף עזה, בהם סמוך לקיבוץ ארז, מושב תלמים, מאגר ניר עם ונחל שקמה. לא ברור מה הגורם לכל השריפות בכל מוקד. 

מוקדם יותר היום אותר בלון תבערה ועליו כיתוב בשפה הערבית על מעקה בטיחות ברחוב שפרינצק. לדברי המשטרה לאחר שהתקבל דיווח בנושא מאזרח, הגיע למקום חבלן משטרה ונטרל את הבלון; בלון תבערה אחר אותר הבוקר בשטח בית ספר יסודי במועצה האזורית אשכול על ידי אם הבית. למקום הגיע קב"ט המועצה יחד עם אנשי ביטחון שניטרלו את הבלון טרם הגעת התלמידים לבית הספר; אשכול בלוני תבערה אותר גם בשדה חקלאי במושב מועצה אזורית אשכול. הבלון אותר על ידי חקלאי שדיווח לרבש"ץ הישוב ונוטרל על ידי חבלן.

 
 
 

"העירנות של אם הבית והגעתם המיידית של אנשי בטחון אשכול אפשרו טיפול בבלון בטרם הגעת התלמידים לבית הספר ואת פתיחת יום הלימודים בצורה תקינה. צוות בית הספר קיים שיחות עם התלמידים בכיתות והדגיש את כללי הבטיחות סביב בלונים חשודים. תושבי אשכול מתמודדים מעל חצי שנה עם טרור הבלונים שלא מבדיל בין שדות לבתי ספר. אנו תובעים מממשלת ישראל לפעול בנחישות כדי לשים סוף לאיום זה ולחזק לילדינו את תחושת הבטחון". 

בלוני תבערה בשדה באשכול
 

אשכול בלוני תבערה בשדה באשכול ( ביטחון אשכול)

 
בלון תבערה שנפל בבית ספר יסודי באשכול
 

בלון תבערה שנפל בבית ספר יסודי באשכול (ביטחון אשכול)

 

בתוך כך נמשכת המתיחות בדרום, לאחר שאתמול חשף צה"ל מנהרה חדשה ברצועת עזה. המנהרה נחפרה מאזור חרבת א-חזעה, ליד חאן יונס בדרום הרצועה, וחדרה כ-200 מטרים לשטח ישראל. זו המנהרה ה-15 שצה"ל מנטרל מאז תחילת השנה, ובצה"ל מוכרות עוד כמה מנהרות של חמאס שחודרות לשטח ישראל. 

דובר צה"ל הבהיר כי המנהרה הייתה באורך של כקילומטר, וחוברה לרשת מנהרות לחימה בתוך עזה. היא התגלתה כבר לפני כמה חודשים, והיום כוחות הצבא ביצעו פעולות הנדסיות להוצאתה מכלל שימוש. כמו כן, המנהרה מסועפת במספר מקומות, נחפרה מכמה סדנאות חפירה ומשלבת שיטות שונות של בנייה. "המנהרה משקפת התפתחות ביכולות הבנייה של חמאס בנסיון להתמודד עם המערכת הטכנולוגית של צה”ל", הבהיר דובר צה"ל, שציין כי בבנייתה נעשה שימוש בחומרים אחרים מהמנהרות הקודמות שנחשפו.

השריפה שפרצה סמוך לאור הנר: