השמות שהציעו גולשים איראניים לנמר הפרסי בספארי ברמת גן

פוסט שעלה ברשתות החברתיות פנה לאיראנים וביקש מהם לעזור בבחירת שם לדייר החדש בספארי. בין השמות היה "רסתם", גיבור איראני שהיה לבוש בפרוות נמר

לאחרונה הגיע לספארי ברמת גן נמר פרסי קטן. במהלך ההתלבטות איזה שם להעניק לו, הספארי לד"ר תמר עילם גינדין, מומחית לענייני איראן מהמרכז האקדמי שלם ומרכז עזרי, והיא החליטה להתייעץ עם גולשים איראנים.

בפוסט שפרסמה ברשתות החברתיות, גינדין כתבה: "לספארי של ישראל הגיע שכן חדש: נמר איראני... חברים איראנים, בבקשה הציעו שם איראני/פרסי יפה לנמר האיראני החדש של הספארי, רצוי עם הסבר. השמות שיוצאו יוצגו בפני החברים הישראלים". 

 נמר
 

נמר ( Getty Images)

 

"היו שמות מאוד יצירתיים", סיפרה גינדין, "היו שמות מההיסטוריה, שמות של חודשים וסתם שמות יפים. אבל הבעיה שחלקם לא נשמעים יפה בעברית, וחלקם לישראלים יהיה קשה לבטא". בין השמות שהוצעו היו מהמיתולוגיה האיראנית: "רסתם" – הגיבור ה"שאה נאמה", שהיה לבוש בפרוות נמר, והשם "כנגלוס", כפר פרסי, שלפי האגדה חייה שם נערה שהתאהבה בנמר. כמו כן, הוצע השם "כורש", המלך הראשון של הממלכה הפרסית, "ראמבד" שפירושו מלאך השלווה, "אזאדי" שבעברית זה חירות, ו"אמיד" – תקווה.  

ד"ר גינדין סיפרה כי כשפרסמה את השאלה, היא קיבלה הרבה תגובות טובות ומעט תגובות נאצה: "קבלתי המון תגובות מאיראנים שחיים בארץ, מאיראנים מהתפוצות וגם מאיראנים בתוך איראן שהציעו שמות", אמרה. כעת לספרי יש שישה שמות, וההכרעה עברה לגולשים הישראלים.