מצלמת מהירות, חדשות עשר

מצלמות המהירות חוזרות לתעד: "מהנדסי הטכניון קבעו שהן תקינות"

המשטרה הודיעה כי ממצאי דוח הבדיקה של המכמונות קבע כי הן עומדות בתקנים הבינלאומיים, ועל כן כל מי שקיבל דוח ייאלץ כעת לשלמו עד ה-15 בנובמבר

אגף התנועה במשטרה הודיע היום (חמישי) כי מהנדסי הטכניון קבעו שמצלמות המהירות מדויקות ומהימנות – ועל כן הן ישובו לתפקד ולרשום דוחות. עוד נמסר כי מי שנרשם לו דוח טרם הקפאת פעולות המצלמות בעקבות הספק שהוטל במהימנותן, ייאלץ לשלם אותו עד ה-15 בנובמבר. כמו כן, מי שתועד נוסע מעל המהירות המותרת בין תקופת ההודעה על הקפאת הדוחות ועד היום, יקבל עדכון בנושא בהמשך.


"כידוע, בעקבות סימני שאלה שהתעוררו בנוגע לפעולתה של מערכת מצלמות א'3, הוחלט לערוך שורת בדיקות מעמיקות ומקיפות על מנת לבחון האם מהימנותה של המערכת משביעת רצון", נכתב בהודעת המשטרה. "לאור זאת, נתקבלה בחודש יוני החלטה להקפיא את ההליכים המשפטיים ואת גביית הקנסות המתבססים על פעולת המערכת. אגף התנועה במשטרת ישראל מודיע כי מהנדסי הטכניון העבירו למשטרת ישראל דוח סיכום של ממצאי הבדיקות שנערכו לבקשתה למערכת המצלמות א-3. הדו"ח מלמד כי במערכת דיוק מדידת המהירות ודיוק ממוצע כלל הבדיקות עומד בדרישות ההמלצות הבינלאומיות".

 ניידת משטרה
 

הדוחות חוזרים. ניידת משטרה (בוצ'צ'ו)

 

לפי המשטרה, הדוח המסכם הוצג גם לפרקליטות המדינה, שערכה בחינה שכללה בירור כלל הנקודות אשר היו דרושות הבהרה במישור המשפטי. "בהמשך לבדיקה זו, ניתן אישור הפרקליטות להמשך ניהול דוחות המופקים ממערכת א'3 בבתי המשפט לתעבורה", הובהר.

"כאמור בהודעות הקודמות של המשטרה לציבור בנושא זה, המועד האחרון לתשלום הקנס המקורי נקבע ל-15 באוקטובר 2018. מועד זה יוארך לפנים משורת הדין, כך שניתן יהיה לשלם את כלל הדו"חות עד ליום 15.11.18. דוחות הזמנה לדין ודוחות ברירת משפט שבהם הוגשה בקשה להישפט במסגרת המועד הקבוע בחוק, וטרם נקבע מועד דיון בעניינם, ייקבעו לדיון בבתי המשפט לתעבורה בהתאם למועדים שיוקצו ע"י בית המשפט.הודעה תישלח בהתאם באמצעות הדואר".

"המצלמות יחזרו לתעד עבירות תנועה ולהנפיק דוחות לנהגים הנוסעים במהירות החורגת מהמותר בחוק ובכך מסכנים חייהם ואת חיי ייתר משתמשי הדרך", סיכמו במשטרה. "אגף התנועה במשטרת ישראל ימשיך לפעול בנחישות לצמצום עבריינות בכבישים ולהצלת חיים. סעו כחוק".