יאכטה באיטליה - אילוסטרציה, רויטרס

ירד מהיאכטה עם סירת גומי - ונעלם: ישראלי כבן 60 נעדר באיטליה

אזרח ישראל השתתף במשט בארץ המגף, עזב אותו כאשר כלי השיט עגן באי קאפרי - ומאז נעלמו עקבותיו. משמר החופים האיטלקי והמשטרה המקומית פועלים כדי לאתרו

ישראלי כבן 60 נעדר מאמש (רביעי) באיטליה. זאת, לאחר שהשתתף במשט באיי המדינה, וכאשר היאכטה שעליה היה עגנה בחופי האי קאפרי – ירד ממנה עם סירה גומי, ומאז נעלמו עקבותיו ולא נוצר עמו כל קשר.

משמר החופים האיטלקי והמשטרה המקומית פועלים בשעות האחרונות בניסיון לאתרו. גורמים במשרד החוץ וקונסול ישראל ברומא מטפלים בנושא.

הודו
 

סופת שלגים בהודו (טויטר)

 

בסוף החודש שעבר, נתקעו עשרות ישראלים בהודו בעקבות סופת שלגים, כאשר עם חלקם לא היה קשר שעות ארוכות. מכתב ששלחו תשעה מהם התפרסם טרם חילוצם. "מצאנו איפה לישון ואנחנו בסדר. חשוב לנו למסור להורים שלנו שלא ידאגו", כתבו הישראלים. "היציאה הרגילה מהכפר חסומה ואנחנו צריכים אישור מיוחד כדי לעבור דרך מנהרה בבנייה. צריכים עזרה בקבלת האישור דרך השגרירות. השלג רק מתחזק ואנחנו מתים לעוף מפה".

יממה לאחר פרסום המכתב סיפר דורון ארבל, דודו של יותם דרעי שחולץ מהסופה, על השתלשלות האירועים: "קיבלתי הודעת וואטסאפ משונה ממקור לא ברור, וכשפתחתי אותה נדהמתי לראות את המכתב שבו הם ביקשו את עזרתנו".

ארבל סיפר על תחושותיו באותם רגעים: "זה היה מלחיץ מאוד. אני אמנם מכיר את צפון הודו ויודע על הסכנות הכרוכות ביציאה לטיולים באזור, אך אתה לא מצפה שזה יקרה למישהו קרוב אלייך".

ארבל שחזר את הפעולות הראשונות שעשה לאחר קבלת ההודעה: "הרמתי טלפון לחדר המצב של משרד החוץ כדי לבדוק אם הם מודעים למצב ובנוסף התקשר לקונסול בהודו כדי לראות מה הפעולות שנעשו עד כה. בשלב זה שאר ההורים הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שפתחנו והתחלנו לפעול עם חברות הביטוח כדי לחלץ אותם".

הדוד המודאג הוסיף כי לאחר שראה את השורה האחרונה במכתב - "מבקשים את עזרתכם מהר ככל האפשר. השלג רק הולך ומתחזק ואנחנו מתים לעוף מפה, חג שמח" - הוא "חש צמרמורות". לדבריו, "אלה היו 24 שעות מורטות עצבים, אך ברגע שדיברתי איתו והבנתי שהוא חולץ משם בשלום כבר חשתי הקלה אדירה".