החשוד ברצח פרודתו הורשע בתקיפתה - ולא נכנס לכלא

יצחק שפק, שלפי החשד דקר למוות את עליזה שפק, נידון בפברואר לחצי שנת מאסר על תנאי עם ערבות של 5,000 שקלים, לאחר שהורשע בתקיפתה • מאות ליוו את הנרצחת בדרכה האחרונה

יצחק שפק בן ה-54, החשוד ברצח פרודתו עליזה שפק בת ה-51, נידון בחודש פברואר לחצי שנת מאסר על תנאי - ולא למאסר בפועל, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו לאחר שהורשע בתקיפתה. זאת, נוסף על ערבות של 5,000 שקלים. בתוך כך, מאות אנשים ליוו הערב את עליזה שפק בדרכה האחרונה.

הבוקר (חמישי), נעצר שפק במושב אביחיל שבעמק חפר, לאחר שעות של סריקות משטרתיות אחריו באמצעות מסוק ואמצעים טכנולוגיים. בתיעוד מהלילה ומהבוקר ניתן אף לראות אותו מסתובב בחופשיות ביישוב, טרם נתפס בידי המשטרה. שפק, חשוד כי נמלט אתמול בערב לאחר שרצח את פרודתו עליזה בדירה בנתניה. הוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

עו״ד הילה מזל מוהדב, המייצגת את יצחק שפק, אמרה לאחר מעצר החשוד כי "מדובר במקרה נורא שאין לו הצדקה, אבל חשוב לדעת כי מדובר בבני זוג המסוכסכים שנים וכל צד היה פוגע ומשפיל את הצד השני וממה שידוע לי כרגע מדובר בהתפרצות מוויכוח שהיה בין הצדדים ולא במעשה מתוכנן מראש. כמי שמייצגת את שני בני הזוג שנים מעולם לא אמר כי ירצח את המנוחה, אדרבא אמר כי יתאבד לאור ההשפלות ההקנטות וההצקות מצדה. מדובר בטרגדיה לכל המשפחה".

 
 
 יצחק שפק החשוד ברצח פרודתו עליזה
 

יצחק שפק החשוד ברצח פרודתו עליזה (חדשות מקור אמין)

 


מוקדם יותר ספד חי שפק לאמו עליזה, בעמוד הפייסבוק שלו. "אימא, אין מילה שיכולה לתאר את אהבתי העצומה אלייך", פתח הבן את דברי ההספד לאימו. "אימא שלי, מילה עם כל כך הרבה משמעות. לא מאמין שאת המילה הזאת לא אוכל יותר להגיד. אין מילה שיכולה לתאר את הכאב שמחולל כרגע בגופי, בעצמותיי ובנשמתי. אימא שלי שנרצחה אתמול בלילה השאירה אותי ללא פעימות בלב. יהי זכרך ברוך, תהיה נשמתך בגן עדן, אמן".
 

"כמה את אהובה על כולם", המשיך שפק. "לא מעכל את מה שקרה, אני אוהב אותך. לא יודע איך אמשיך ככה בלעדייך. רציתי תמיד לגרום לך לאושר אהובתי", סיים את הפוסט וחתם ב-"#טהורה_לנצח".

המנוחה נמצאה אמש ללא רוח חיים בדירה בנתניה, עם סימני אלימות קשים. בני הזוג פרודים זה מספר שנים ומוכרים למשטרה, המנוחה הגישה תלונה נגד בעלה בשנת 2016, והוא אף הורשע בתקיפתה מוקדם יותר השנה. המשטרה ביקשה את עזרת הציבור בחיפושים אחרי החשוד במעשה, ואיתרה אותו כעבור שעות במושב אביחיל.