"העיירה נעלמה": צילום אוויר חושף את ממדי ההרס שהותיר "מייקל"

כיממה לאחר פגיעת ההוריקן העוצמתי, פרסמה רשת CNN תמונות מהאוויר שבהם ניתן לראות בורות היכן שבעבר היו בתי עיירת החוף הקטנה מקסיקו ביץ' • מניין ההרוגים עלה ל-6

  • פורסם ב:
  • 11/10/2018 17:30
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/10/2018 22:40
  • |
  • כתבים:
  • גיל תמרי

כמעט יממה לאחר שהוריקן "מייקל" העוצמתי פגע בקרקע היכן ששוכנת העיירה הקטנה מקסיקו ביץ', מסוק של רשת CNN צילם את האזור וחשף את ממדי ההרס. בצילומים ניתן לראות בורות היכן שהיו בעבר בתי מגורים, כמו גם קרשים רבים, שאריות של אותם הבתים, מפוזרים ברחבי העיירה.


"אנחנו טסים מעל מקסיקו ביץ' והיא נעלמה", אמרה הכתבת שהייתה על המסוק והביאה בשידור חי את התמונות. "היא נעלמה. תראו כמה זה רע. זה מזעזע, נורא להסתכל על זה. הרס בקו החוף, מעולם לא ראיתי דבר כזה. דירות, גני משחקים, הכול נהרס".

בווידאו: תיעוד נזקי ההוריקן "מייקל"

בתוך כך, מניין ההרוגים כתוצאה מהסופה עלה לשישה. ארבעה מהם איבדו את חייהם בפלורידה, ילדה בת 11 נהרגה לאחר שחפץ כבד התרסק לתוך ביתה בג'ורג'יה, ואדם נוסף, בשנות ה-30 המאוחרות לחייו, מת בקרוליינה הצפונית, לאחר שעץ נפל על כלי הרכב שבו נסע.

"מייקל", שפגע במהלך הלילה בחופיה של פלורידה והספיק לגבות את חייהם של שני בני אדם, נחשב לסופת ההוריקן השלישית בעוצמתה שאי פעם הכתה בחופי ארצות הברית. לפי ההערכות, עוצמת הרוח שהביאה איתה הסופה עמדה בשיאה על כ-250 קמ"ש וגרמה להצפות ולנזקים כבדים ברכוש, עד כדי כך שאזורים נרחבים במקסיקו ביץ', הספיקו לקבל את הכינוי "גראונד זירו". הבוקר, הודיעו הרשויות האמריקניות כי ההוריקן נחלש ושהוא מוגדר כעת כסופה טרופית עם רוחות במהירות של כ-85 קמ"ש.

 נזקי ההוריקן מייקל
 

נזקי ההוריקן מייקל ( רויטרס)

 

המושל של פלורידה, ריק סקוט, סיפר לערוץ מזג האוויר האמריקני כי הנזקים שנגרמו לפנמה סיטי ולמקסיקו ביץ' "גרועים יותר מכל הציפיות שהיו לאנשים". על פי הדיווחים בארצות הברית, אחד ההרוגים הוא גבר שעץ נפל על הבית שבו שהה בפלורידה. קורבן נוסף של הסופה, היא ילדה שנהרגה בג'ורג'יה לאחר שהריסות שהועפו מהרחוב פגעו בבית בו הייתה. לפי שעה, לא ידוע מה עלה בגורלם של 280 תושבי מקסיקו ביץ' שסירבו להקשיב להנחיות ולהתפנות מהעיר.

בעיר פנמה סיטי, השוכנת כ-32 קילומטרים צפונה למקסיקו ביץ', בתים שלמים נהרסו ושברים רבים של סירות פוזרו לאורכי המזח. לפי העדויות, "מייקל", ההוריקן החזק ביותר שפגע בפלורידה ב-80 שנים האחרונות, הפך רחובות שלמים לנתיבי מים עמוקים והותיר אחריו שובל של חוטי חשמל חשופים על כבישים ועל עצי אורן גבוהים ופירק צריח של כנסייה. "הרוח שהגיעה לכאן הייתה בלי מציאותית, היא הרסה את הכול", אמר ג'ייסון גונדרסון, חבר בקבוצת עובדי הצלה בפנמה סיטי, ל-CNN.

 רוחת של עד 250 קמ"ש, הוריקן "מייקל"
 

רוחת של עד 250 קמ"ש, הוריקן "מייקל" (רויטרס)

 

נכון לרגע פגיעת הסופה, יותר מ-830 אלף בתים ועסקים נותקו מחשמל בפלורידה, אלבמה וג'ורג'יה. לפי הדיווחים, מספר בתי חולים נפגעו ברצועת החוף של פנמה סיטי והובילו לפינוי של חולים. בראד קייזרמן, נציג ארגון הצלב האדום בארה"ב, העריך ש-6,000 בני אדם נמלטו מבתיהם אל מקלטי החירום בפלורידה, ושמספרם צפוי לעלות עד ל-20 אלף בני אדם.

לפי הדיווחים בעיירת אפלאצ'יקולה, הנמצאת כ-32 ק"מ מדרום למקסיקו ביץ', עומק ההצפות ברחובות הגיע עד ל-2.1 מטרים. "יש כל כך הרבה קווי חשמל ועצים שנפלו, שזה כמעט בלתי אפשרי לנוע דרך העיר", אמר ראש העיר ואן ג'ונסון.

נזקי הוריקן מייקל
 

נזקי הוריקן מייקל (רויטרס )

 

המרכז הלאומי להוריקנים בארצות הברית מעריך כי שיטפונות רבים עוד צפויים באזורים ג'ורג'יה וקרוליינה הצפונית, שעדיין מתאוששת מנזקי הוריקן "פלורנס" שהכה בה בחודש שעבר.