רומן אברמוביץ, רויטרס

הרחקה - או אושוויץ: בעלי צ'לסי מטפל בגזענות ביציעים

רומן אברמוביץ', האוליגרך היהודי שמחזיק במועדון הכדורגל הבריטי, העלה יוזמה יצירתית להתמודדות עם אנטישמיות בקרב האוהדים. יו"ר הקבוצה: "הרחקה לא תשנה את ההתנהגות"

האוליגרך היהודי רומן אברמוביץ', בעליו של מועדון הכדורגל הבריטי צ'לסי, נקט ביוזמה חדשה לטיפול באוהדים גזעניים: במקום להרחיקם מהאיצטדיון – לשלוח אותם לביקור במחנה ההשמדה אושוויץ. ה"סאן" הבריטי פרסם היום (חמישי) כי במסגרת היוזמה החדשה של אברמוביץ' ומועדון הכדורגל צ'לסי, תתאפשר לאוהדים הסוררים ברירה בין ביטול מנוייהם העונתיים לבין השתתפות בקורסים חינוכיים.

"אם אתה רק מרחיק אנשים, לעולם לא תשנה את התנהגותם", התייחס יו"ר הקבוצה ברוס באק למהלך. "המדיניות הזאת תאפשר להם הזדמנות להבין את מעשיהם ולגרום להם להתנהג בצורה טובה יותר. בעבר, נהגנו להוציא אותם מהקהל ולהרחיקם לפרק זמן של עד שלוש שנים, כעת אנחנו אומרים למי שעשה משהו רע כי הוא יכול לבחור – הרחקה או פעילות עם גורמים חינוכיים שיעזרו לו להבין את מעשיו".
 

 רומן אברמוביץ'

רומן אברמוביץ' ( רויטרס)

 

"קשה לפעול כשמדובר בקבוצה של חמישים או מאה אוהדים שקוראים קריאות גזעניות", הסביר באק סיבה נוספת ליוזמה החדשה. "כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם מצב שכזה או לנסות לגרור אותם מחוץ לאיצטדיון, אך אם יש בודדים שאנחנו יכולים לזהות – אז אנחנו יכולים לפעול".
 

בספטמבר אשתקד, צ'לסי הענישה כמה מאוהדיה שקראו קריאות אנטישמיות נגד קבוצת הכדורגל טוטנהאם, לה אוהדים רבים בקרב הקהילה היהודית.