ההאקר מאשקלון, חדשות עשר

"נחלץ מהאזיק וניסה לברוח": אישומים חדשים נגד "ההאקר מאשקלון"

הצעיר שכבר הורשע בעבירות מסביב לעולם מואשם כי השיג במרמה טלפון של אסיר אחר ודרכו איים על מוסדות חינוך ובית מלון כי הוטמנו בהם פצצות: "עומד להתרחש מרחץ דמים"

"ההאקר מאשקלון", שכבר הורשע בפעולות איום והפחדה כלפי מוסדות ואישים ברחבי העולם, הואשם הבוקר (חמישי) בשנית, בבית משפט השלום באשקלון. כתב האישום מייחס לו עבירות, שחלקן בוצעו בזמן היותו קטין, ובהן ניסיון בריחה ממשמורת חוקית, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, פרסום ידיעות כוזבות ועבירות נוספות.
 

מכתב האישום עולה כי בחודש אפריל השנה, ריכז ההאקר מספרי טלפון של בתי ספר, קניונים ובתי מלון על גבי פתקים בעת ששה במעצר, והסתיר אותם בתאו וסביבתו. כוונתו, לפי כתב האישום, הייתה להטיל איימה על האנשים שנמצאים במקומות אלו.

במרמה הצליח להשיג את מנוי הטלפון של אחד האסירים האחרים והתקשר לשני בתי ספר יסודיים במרכז הארץ. הנאשם איים על צוותי בתי הספר כי הטמין פצצות במוסדות החינוכיים והודיע כי עומד להתרחש בהם מרחץ דמים. בעקבות איומיו פונו התלמידים מכיתות הלימוד והוזעקו למקום כוחות משטרה וחבלנים שסרקו את השטח במטרה לאתר מטעני חבלה.
 

הנאשם אף התקשר לבית מלון באילת ואיים על קצינת הביטחון של המקום כי הוטמנה פצצה במלון שעתידה להתפוצץ בקרוב. עקב כך מסר הצוות למשטרה ידיעה כוזבת על הטמנת הפצצה והוזנקו למלון חבלן וכוחות משטרה נוספים, שערכו סריקות במבנה ובסביבתו, במטרה לאתר מטעני חבלה.

 
 
 
 ההאקר מאשקלון

ההאקר מאשקלון ( חדשות עשר)

 

נוסף על כך מואשם הצעיר כי עוד קודם לכן, בחודש יוני אשתקד, ניסה להימלט מהשוטרים בדרכו לבדיקה שנקבעה מראש. על פי כתב האישום התארגן הנאשם בבית המעצר שבו שהה לקראת היציאה לבדיקה וגרב ארבעה זוגות גרביים, על מנת למנוע הידוק של האזיק לרגלו, כדי שיתאפשר לו בהמשך לשחרר את האזיק. לאחר הבדיקה, במהלך הנסיעה בחזרה לבית המעצר, שיחרר הנאשם את האזיק מרגלו ודפק בעוצמה מספר פעמים על דלת רכב הליווי של שרות בתי הסוהר, עד שעקר אותה ממקומה, וזאת במטרה לברוח מן המעצר. עקב כך, עצרו אנשי שב"ס את הרכב, בשולי כביש 4, זינקו לעבר הדלת, מנעו ממנו לצאת מהרכב ולאחר מכן אזקו אותו באזיקים נוספים והעבירו אותו לבית המעצר באמצעות רכב אחר.
 

כזכור, התיק העיקרי נגד "ההאקר מאשקלון" מייחס לו שורה ארוכה של פעולות איום והפחדה כלפי למעלה מ-2,000 מוסדות ואנשים ברחבי העולם: נמלי תעופה, חברות תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים, תחנות משטרה, מספר אישים ועוד.

בחודש אוגוסט האחרון פתח "ההאקר מאשקלון" בשביתת רעב בכלא מגן (איילון) שבו הוא מרצה את מאסרו, במחאה על התנאים שבהם הוא מוחזק.
 

לפי הודעת אביו של ההאקר, בנו מבקש למחות על תנאי כליאה "בלתי אנושיים", הכוללים לדבריו אלימות, קשירות והגבלות בלתי מידתיות שמפעיל עליו שב"ס. לטענת האב, מצבו הנפשי של ההאקר, הסובל מאוטיזם, החמיר כתוצאה מהתנאים הקשים במקום. עוד הוסיף האב כי החזקתו של בנו בכלא נעשית בניגוד לחוות דעתם של רוב המומחים הרפואיים, שקבעו כי מקומו במוסד שיקומי, והשהייה בכלא מסכנת את חייו.
 

זה למעלה משנה מתנהל בבית המשפט המחוזי שבתל אביב, בפני השופט צבי גורפינקל משפט בגין מעשים אלה. כתב האישום נגדו כולל אלפי עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, עבירות מחשב והלבנת הון שביצע במשך כשנתיים, וכן עבירות של נשיאת נשק, תקיפת שוטר, תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע, פרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים ועוד.

 

הסנטור ארנסטו לופז, שנסחט לכאורה על ידי ההאקר מאשקלון

הסנאטור ארנסטו לופז, שנסחט לכאורה על ידי ההאקר מאשקלון (בית המחוקקים בדלוואר)

 

בית המשפט הרשיע לאחרונה את הנאשם וקבע ביצע את כל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום המקורי והוא אחראי להן. כמו כן, הנאשם הורשע בכל העבירות אותן ביצע כבגיר. זאת, לאחר ניהול ההליך שהתמקד בשאלת מצבו הרפואי ואחריותו למעשיו במהלך ביצוע העברות. התיק העיקרי קבוע לטיעונים לעונש בסוף החודש, ב-29 באוקטובר.
 

הפרקליטות הגישה בשנה שעברה כתב אישום נגדההאקר, ששמו אסור בפרסום, בגין איומים על מרכזים יהודיים בארצות הברית, בסחיטת חבר סנאט אמריקני מהמפלגה הרפובליקנית ובהטרדה של בכיר במשרד ההגננה האמריקני

על פי אחד האישומים, הוא ניסה לסחוט כספים באיומים מארנסטו לופז, סנאטור אמריקני ממדינת דלאוור, זאת על רקע הודעת גינוי פומבית שפרסם לופז כנגד מעשים קודמים שביצע הנאשם. על פי החשד הוא יצר איתו קשר ודרש שיחזור בו מהצהרתו או שיקנוס אותו במטבע הווירטואלי "ביטקוין". לאחר שלא נענה לאיום, החל החשוד לכאורה לרכוש סמים ברשת ולשלוח אותם במעטפות אל ביתו של חבר הסנאט בניסיון להפליל אותו.

בנוסף, הוא הואשם שהתקשר והטריד מספר פעמים את ג'ורג' ליטל, בכיר לשעבר במשרד ההגנה של ארה"ב, בין היתר כשאמר לו שיחטוף את ילדיו ויהרוג אותם. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים.

הוא נהג לאיים בטרור ורצח שעתידים להתבצע במקום הומה אדם. הוא טען כי המעשים יבוצעו בדרך של פיצוץ מטען חבלה שהוטמן מבעוד מועד, או על ידי ירי.

באישומים נוספים מיוחסות לו עבירות תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע ופרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים. "הנאשם ביצע שורה של פעולות איום והפחדה בכך שנהג להתקשר ולפנות בכתב, באמצעים ממוחשבים מתוחכמים, לגורמים שונים ברחבי העולם", נכתב בכתב האישום.