דרעי השמיץ את חתונתם של הלוי ואהריש: "אסור לעודד דברים כאלה"

שר הפנים אמר כי "השניים עשו טעות ולא חשבו על העתיד, כיוון שלילדיהם תהיה בעיה במדינה" והציע למגישת הטלוויזיה הערבייה "להתגייר". ח"כ אורן חזן תקף אף הוא את האירוע

  • פורסם ב:
  • 11/10/2018 10:52
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/10/2018 22:48
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

שר הפנים אריה דרעי תקף הבוקר (חמישי) את הידיעה על חתונתם של השחקן צחי הלוי ומגישת הטלוויזיה לוסי אהריש: "אסור לנו לעודד דברים כאלה, כיוון שצריך לשמר את העם היהודי". דרעי אמר את הדברים בריאיון לאילנה דיין בגלי צה"ל. עוד הוסיף כי "גם לה (אהריש) וגם לבחור שהתחתן איתה (הלוי) זה לא דבר נכון, כיוון שלילדים שלהם תהיה בעיה במדינת ישראל". לדבריו "זו טעות להיכנס לדבר הזה מראש כי צריך להסתכל על העתיד", והציע כי "עדיין לא מאוחר להתגייר".

דרעי אינו הפוליטיקאי היחיד שתקף את אהריש והלוי. אתמול כתב חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) פוסט בפייסבוק בו יצא נגד חתונתם של השניים: "אני לא מאשים את לוסי אהריש שפיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו ולמנוע מעוד צאצאים יהודים להמשיך את השושלת היהודית, להפך היא מוזמנת להתגייר. כן מאשים את צחי המתאסלמלוי שלקח את פאודה צעד אחד רחוק מדי - אחי צא מהסרט. לוסי זה לא אישי, אבל דעי, צחי אחי ועם ישראל עמי, די להתבוללות!".

 השר אריה דרעי
 

השר אריה דרעי (ערוץ הכנסת)

 

למרות הביקורת החריפה שספג חזן, הוא סירב למחוק את הפוסט. בחשבון הטוויטר שלו כתב חזן כי "התגובות שלכם, שמנסות להפוך את ההתבוללות למעשה נכון והירואי, מסבירות למה התכוונו רה"מ נתניהו ויו"ר המחנה הציוני גבאי כשאמרו: 'השמאל שכח מה זה להיות יהודי' - תתביישו. אתם לא תוקפים אותי, אתם תוקפים את העם היהודי ופוגעים בו! ההתבוללות היא אסורה. אנחנו עם קטן ואם לא נשמור על עצמנו - ניעלם!".

אל מול דבריהם הקשים של חזן ודרעי ניצבו כמה חברות כנסת מהאופוזיציה שתמכו בנישואיהם של הלוי ואהריש. ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) כתבה בחשבון הטוויטר: "ברכות ואושר לזוג המהמם", והתייחסה לדבריו של חזן: "אין חדש תחת השמש, אוכלי המוות כזכור סברו שרק טהורי דם רשאיים להתקיים ומי שהתחתן מוגלגית נחשב בוגד דם, וסליחה שהשתמשתי במטאפורה מעודנת מדי".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) התייחסה אף היא לדבריו של חזן: "לוסי אהריש האמיצה וטובת הלב מבינה מה זה להיות יהודי יותר משמבין מי שצייץ את הסטטוס המבחיל והגזעני - בתקווה שכולם יראו עם מי יש לנו עסק ואיזה אנשי זוהמה נתניהו הכניס אלינו הביתה. מזל טוב ללוסי ולצחי, הלוואי שתרגישו סביבכם רק אהבה תמיכה וחופש להיות אתם".

אורן חזן בדיון בכנסת
 

אורן חזן (חדשות עשר)

 


יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, ברכה אף היא את הזוג הנשוי: מזל טוב לוסי וצחי! בתקווה שבקרוב ננהיג נישואים אזרחיים ואז החוק לא יהיה גזען כמו אורן חזן", כתבה זנברג בחשבון הטוויטר.

אתמול כאמור נישאו אהריש והלוי. העיתונאית והשחקן מנהלים מערכת יחסים כבר ארבע שנים וביקשו מכל הסובבים לא לחשוף את סיפור האהבה שלהם לתקשורת עקב התנגדות מצד המשפחה. החברים הנאמנים אכן לא סיפרו ושניהם הצליחו לחמוק מתחת לרדאר ולא לעורר את חשדם של אף אחד בסביבה.

לוסי אהריש בת ה-37 היא עיתונאית ומגישת טלוויזיה ערבייה-ישראלית שגדלה בדימונה. צחי הלוי בן ה-43, התגלה בריאליטי המוזיקה "דה וויס" ואף הצליח להגיע עד לגמר. אחרי התוכנית הפך לשחקן והשתתף בסדרה המצליחה "פאודה" בתפקיד נאור. הלוי היה נשוי בעבר לרקדנית והכוריאוגרפית אונה הולברוק ולהם יש בן משותף .