אישום: שני תושבי הקריות חטפו ורצחו צעיר שהיה חייב להם כסף

אבטם טורה ומור קריספי הואשמו בשורת עבירות, הקשורות לחטיפתו של מאיר סלומון בן ה-19, סחיטתו ורציחתו. לפי כתב האישום, הוא הבטיח להשיב את הכסף, אך הם הכו אותו למוות

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד שני תושבי הקריות, בגין חטיפה ורצח של מאיר סלומון, תושב קריית ים בן 19, לפני חודש וחצי, על רקע חוב כספי. פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר את כתב האישום נגד אבטם טורה, תושב קריית מוצקין בן 29, ונגד מור קריספי, תושב קריית ים בן 21, בגין עבירות של קשירת קשר לפשע, חטיפה לשם רצח או סחיטה, רצח במזיד וסחיטה בכוח.

מכתב האישום, שהוגש באמצעות עורך הדין צחי נמירובסקי, עולה כי בין הנאשמים לסלומון היה סכסוך על רקע חוב כספי בסך אלפי שקלים. עקב כך, לפי כתב האישום, קשרו הנאשמים קשר לחטוף את המנוח ולסחוט אותו. ב-26 באוגוסט בשעות הצהריים הגיעו שני הנאשמים לביתו של סלומון ברחוב ההסתדרות בקריית ים, והחלו לדפוק ולבעוט בדלת, בדרישה שיפתח להם.

 החשודים ברצח מאיר סולומון
 

החשודים ברצח מאיר סולומון ( חדשות עשר)

 

לאחר שפתח סולומון את הדלת, השניים נכנסו לתוך הבית והחלו להכות אותו בידיהם ולחנוק אותו. בהמשך, על פי כתב האישום, חטפו הנאשמים את המנוח מביתו, במטרה לסחוט אותו ולאיים עליו כדי לקבל את החוב, תוך שהם גוררים אותו במדרגות הבניין, חונקים אותו, ממשיכים להכות אותו ומאלצים אותו לעלות למונית אותה הזמינו מבעוד מועד. במהלך הנסיעה המשיכו הנאשמים להכות את המנוח באמצעות ידיהם כשהם מקללים אותו ומאיימים.

בכתב האישום מתואר כי סלומון בכה, ביקש שיעזבו אותו ואמר שיחזיר להם את הכסף. הנאשמים הורו לנהג המונית לנסוע לכתובת ברחוב צאלון בקריית ים, שם ירדו הנאשמים עם המנוח, תוך שהם חונקים, מושכים וגוררים אותו לתוך הבניין. בהמשך, לכאורה במטרה להניע את סלומון להשיב להם את החוב, המשיכו הנאשמים להכות אותו בידיהם ובאמצעות עצמים קהים, בכל חלקי גופו וחסמו את פתחי הנשימה של המנוח, עד שגרמו במזיד למותו.

עורכי הדין יהלי שפרלינג ודורון נוי
 

עורכי הדין יהלי שפרלינג ודורון נוי ( חדשות עשר)

 

עורכי הדין המייצגים את הנאשמים, יהלי שפרלינג ודורון נוי, הכחישו בשם מרשיהם את המיוחס להם בכתב האישום.

עו"ד תומר בן חמו, המייצג את משפחת המנוח מטעם "תכנית סנה" של הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, מסר: "המשפחה המומה ומזועזת מהאירוע הקשה והמוות המיותר של בנה. אנחנו נוודא שהמערכת המשפטית תמצה את הדין עם כלל המעורבים בפרשה הזו, ואני מדגיש - כלל המעורבים. אנחנו מודים לצוות החקירה שעשה ימים כלילות לפענח את המקרה הקשה הזה ולהביא את הרוצחים לדין".