זה לא רקוב – זה דבש: הנשק החדש במלחמה במזון שנזרק לפח

סטארט-אפ ישראלי מבטיח לאפשר לסופרמרקט להעניק הנחה למוצרים שהתוקף שלהם עומד לפוג. בפיילוט בספרד הצילחו לחסוך 25% מהמזון שיועד להשמדה • "ברקוד"

ברחבי העולם נרשם בתקופה האחרונה זינוק בכמויות המזון הטוב שנזרק בכל יום לפח. כדי להתמודד עם הבעיה, הומצאו שיטות טכנולוגיות להארכת תוקף חיי המדף.

כך למשל, בכל העולם מתעניינים בסטארט-אפ ישראלי, "ווייסטלס", שאמור לעזור לבעיה העולמית. באנגליה, למשל, ייצא לדרך פיילוט גדול. הרעיון של החברה הוא מדבקות מחיר אלקטרוניות חכמות שמציעות ללקוח מחיר מופחת למוצרים שמתקרבים אל סוף התוקף שלהם. בן בירון, מייסד החברה, מספר: "אנחנו מציגים שני מחירים ומחלקים את זה לפי תאריכי התפוגה". בספרד, השיטה עבדה. מחיר מוזל לחלב שעוד מעט יפוג תוקפו או הנחה על סלט מצונן, חסכו בסופרמרקט שבו נערך פיילוט 25% מהמזון שיועד להשמדה והעלו את המכירות ב-7%.

 זריקת מזון באנגליה
 

זריקת מזון באנגליה (חדשות עשר)

 

במלונות בארץ התופעה מוכרת – האורחים מגיעים לחדר האוכל ומתחילים להעמיס מהבופה אל הצלחת מכל טוב, גם אם הם יודעים שהם לא יאכלו את הכול, ולבסוף הכל נזרק. לאחרונה נכנס שינוי, כאשר המנות העיקריות במלונות מוכנות על ידי שף, שנייה לפני ההגשה. זאת, על מנת להכין כמות מדויקת ולמנוע זריקת אוכל. 

ב"מכון וולקני" עזרו לפתח פתרונות לבעיה בתוצרת חקלאית וערכו ניסויים על מזון חקלאי על מנת לבדוק כיצד ניתן להאריך את חיי המדף. אחת מהתגליות של "וולקני" היא שפיזור שמן מנטה בחדרי קירור תפוחי אדמה עוצר את הנביטה, את ההתכווצות, את ההזדקנות ואת ההתרככות. כמו כן, בקרוב הצרכנים יוכלו לקנות שקיות מיוחדות חדשות ובתוכן לשמור בבית בננות או מלפפונים ולהאריך את חיי המדף עד להכפלה. ד"ר אמנון ליכטר, מנהל המכון לאחסון ב"מכון וולקני" מסכם ומזהיר: "אנחנו התרגלנו שבישראל פירות וירקות זה מובן מאליו. יש שפע עצום, המחירים זולים, ואנחנו יכולים לצרוך כמה שאנחנו רוצים ולבזבז כמה שאנחנו רוצים. לכל העניין הזה יש מחיר סביבתי כבד".

כדי להתמודד עם כמויות המזון העצומות שנזרקות לפח נולדה האמנה הישראלית לצמצום בזבוז מזון, מתוך תהליך המעבדה לחדשנות וקיימות לצמצום בזבוז מזון בישראל, שותפות חסרת תקדים בין הארגונים המובילים בסקטור המזון בישראל, המייצגים את מכלול בעלי העניין מכלל המגזרים: הציבורי, העסקי והאזרחי. המעבדה הוקמה והובלה על ידי ארגון The Natural Step ישראל, במטרה להטמיע קיימות אסטרטגית בתחום המזון, החל בטיפול אסטרטגי באתגר בזבוז המזון בישראל. 


נכון לעכשיו, כ-40 ארגונים משמעותיים במשק הישראלי חתמו כבר על האמנה תוך שהחליטו לנקוט יוזמה וולונטרית על מנת לקדם הפחתת בזבוז מזון לאורך שרשרת הייצור, האספקה והצריכה בישראל. האמנה מייצגת את מחויבות הגופים החתומים לנושא, לפעילות והמשך העשייה בתחום באמצעים העומדים לרשותם. זאת תוך קריאה משותפת לממשלה לאמץ יעד לאומי ומדיניות אסטרטגית לצמצום בזבוז המזון בישראל. בנוסף, מטרת האמנה לדחוף את הציבור לעשות מעשה ברמה האישית.