בפרקליטות שוקלים: הסדר מותנה לאפי נוה - יודה אך לא יורשע

נשקלות מספר גישות לטיפול ביו"ר לשכת עורכי הדין, שחשוד בהעברת אישה ללא רישום בביקורת הגבולות בנתב"ג. ייתכן כי בשבוע הבא תהיה פגישה בין נציגי המדינה לנציגי נוה

במערכת אכיפת החוק מתלבטים כיצד לפעול בעניינו של יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, ואחת האופציות שעומדות כרגע על הפרק היא הסדר מותנה. לאחר הגעת התיק לפרקליטות מהמשטרה, נבחן ההסדר שבמסגרתו יודה נוה בחשדות נגדו, בהן כבר הודה למעשה - אך לא יואשם ויורשע.

כאמור, ישנן אפשרויות נוספות שנשקלות כעת במשרד המשפטים כאשר יש מי שחושבים כי יש להקל עם נוה ויש הסבורים כי דווקא צריך להחמיר עם יו"ר לשכת עורכי הדין, אולם בסופו של דבר יהיה זה פרקליט המדינה, שי ניצן שייצטרך להכריע בסוגיה.

נוה כבר שכר בינתיים את שירותיהם של עורך הדין בועז בן צור ויועץ התקשורת רונן צור. ייתכן כי כבר בשבוע הבא, תהיה פגישה בין נציגי הפרקליטות לנציגיו של יו"ר לשכת עורכי הדין.

 
 
שרת המשפטים, איילת שקד בכנס הנגב לשלום הילד

שרת המשפטים, איילת שקד  ( דיאגו מיטלברג)

 

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה הבוקר לראשונה להסתבכותו של יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, ואמרה כי הוא "אינו צריך להתפטר". שקד אמרה את הדברים בריאיון לאילה חסון ב-103FM. שקד הסבירה כי "כמו שיש ראש ממשלה שמכהן תחת חקירה, אין סיבה שנוה לא יוכל לעשות זאת". לדבריה, "צריך לחכות ולראות לממצאי החקירה שצפויה להיות קצרה. רק בהתאם להחלטת הפרקליטות נדע מה קורה, בינתיים אין סיבה לקפוץ למסקנות מהירות".

שלשום נחשף כי נוה, אמר בחקירתו, בנוגע לחשד שהעביר אישה שהכיר בביקורת הגבולות ללא רישום: "עשיתי טעות איומה". לפי תמלילי החקירה, ראשית הטיח החוקר בנוה את הטענות נגדו, והוא השיב: "לא נכון". אלא שהחוקר לא התרצה והמשיך: "יש לנו צילומים", בשלב זה נדחק עורך הדין לפינה ואמר: "עשיתי טעות איומה, לא התכוונתי לרמות. זה היה עניין של רגע, אחרי שכ' הייתה בפאניקה מוחלטת וביקשה ממני. לא חשבתי עד הסוף על מה שאני עושה".

בהמשך החקירה נשאל נוה האם המעשה חזר על עצמו גם במועד החזרה שלו ושל האישה לארץ, והשיב: "כן. הגענו לשדה התעופה ולא רציתי שאשתי תדע שהיא טסה איתי בגלל משפט הגירושין. אין לה שום עיכוב יציאה מהארץ, היא פשוט עברה איתי דרך השער".
 

 יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה

יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה ( חדשות עשר)

 

פרקליטות המדינה חיפשו בימים האחרונים תקדימים לעבירה שביצע על פי החשד עורך הדין נוה, אך ללא הצלחה. אירוע שבו אדם ללא צו עיכוב יציאה או כניסה מהארץ הוברח אליה או ממנה מטעמים אישיים, ככל הנראה לא נידון במערכת המשפט בישראל פעמים רבות.

לפני כן טען יו"ר לשכת עורכי הדין כי אם תיק החקירה נגדו יהיה תלוי ועומד עד 23 בנובמבר, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירות שופטים, הוא לא ייקח בה חלק.

"רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים", כתב נוה בחשבון הפייסבוק שלו, "אולם בעת הזו ידיי כבולות ואיני יכול להגיב. זוהי שעתם היפה של הפרשנים ומוצצי הדם למיניהם". עוד כתב נוה כי "אני סמוך ובטוח שבתום התהליך יבוא תיק החקירה לסגירה ואז גם אפרוש בפניכם את הסיפור המלא שיגלה תמונה שונה בתכלית מזו המשתקפת בימים אלה בכלי התקשורת. אלה לא ימים קלים עבורי, אך אני בטוח שבזכות תמיכתכם אעבור אותם מחוזק". 

כאמור, לאחרונה פורסם כי נוה נחקר ביום רביעי האחרון בעקבות החשד כי סייע למקורבת לעבור ללא החתמת דרכון בביקורת הדרכונים בנתב"ג בכניסתה לארץ. נוה אמר לחוקריו כי הגורם לכך הוא חשש ממעקב של חוקרים פרטיים אחר יציאותיו לחו"ל. עם זאת, גורם במשטרה הבהיר כי למקורבת לא הייתה שום מניעה לצאת או להיכנס לישראל.  כמו כן, לדבריו של נוה, זה תקופה ארוכה חוקרים פרטיים אוספים מידע עליו, בעקבות סכסוך גירושים. עוד הוסיף כי "הם מצליחים לאסוף מידע גם מתוך נמל התעופה בן גוריון".