מלאניה טראמפ: "עומדת לצד המתלוננות, אך עליהן להציג ראיות"

בסוף השבוע ישודר ריאיון שהעניקה אשתו של נשיא ארה"ב לרשת ABC. בקטעים ששודרו מתוכו, מתייחסת טראמפ לפרשיות המין של בעלה, לקמפיין MeToo ומותחת ביקורת על התקשורת

קשה להיזכר מתי בפעם האחרונה הגברת הראשונה של ארה"ב, מלאניה טראמפ, התראיינה לטלוויזיה האמריקנית. ביום שישי הקרוב (שבת לפנות בוקר שעון ישראל), רשת ABC תשדר ריאיון בלעדי עם אשתו של נשיא ארצות הברית.

בפרומו ששידר הערוץ, הוצגו בעיקר השאלות שעליהן מלאניה תצטרך לענות, כמו "האם נשים מתנועת MeToo יכולות להתייחס אלייך כתומכת התנועה?" ו"מהי התפיסה השגויה המשמעותית ביותר לגבייך?". 

 מלאניה טראמפ בראיון לרשת ABC
 

מלאניה טראמפ בראיון לרשת ABC (חדשות עשר )

 

הבוקר, כחלק מקידום הריאיון, הוצגו קטעים מהריאיון בתוכנית "בוקר טוב אמריקה" והעולם שמע לראשונה מה היא חושבת על תנועת MeToo. לשאלה על דעתה האישית על התנועה והאם היא תומכת ומאמינה לנשים, השיבה מלאניה: "אני תומכת בנשים וצריכים לשמוע את קולן. עלינו לתמוך בהן. אך מדובר גם בגברים ולא רק בנשים". על רקע ההאשמות והזיכוי של מועמד טראמפ לעליון, ברט קוואנו, מלאניה, כמו רפובליקנים רבים, טוענת שקולן של נשים חייב להישמע, אך מיד מסתייגת ואומרת שהן צריכות לספק הוכחות לפני שהן מאשימות. נוסף לכך, מלאניה מעבירה ביקורת על התקשורת, כמו בעלה, שהיא מנפחת ומעניקה במה לטענות לא מבוססות.

כשנשאלה האם היא חושבת שהגברים שמופיעים בחדשות והואשמו בהטרדה ובהתעללות מינית, זכו ליחס לא הוגן, ענתה מלאניה כי "אנחנו זקוקים לראיות מוצקות. אם אתה מאשים במשהו, הראה את הראיות". המראיין המשיך ושאל "חלק מהנשים עשויות לשמוע את זה ולומר, 'איך את יכולה לומר את זה, גברת טראמפ? את צריכה לעמוד לצדן של נשים'. מה תאמרי להן?". הגברת הראשונה ענתה: "אני כן עומדת לצד נשים, אך עלינו להציג ראיות. אי אפשר פשוט לומר לאדם כלשהו 'עברתי הטרדה מינית', מפני שאמצעי התקשורת מרחיקים לכת לעתים בדרך שבה הם מציגים אחדים מהסיפורים. היא לא נכונה, היא לא הוגנת".