רוסיה: "שינוי מעמד רמת הגולן ללא החלטת האו"ם - הפרה בוטה"

שר החוץ לברוב הגיב ככל הנראה לדבריו של נתניהו במהלך ביקורו בגולן, לפיהם על הקהילה הבין-לאומית להכיר בריבונות הישראלית. רה"מ: "ישראל בגולן היא מציאות מוצדקת"

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, אמר היום (רביעי) כי "שינוי מעמדה של רמת הגולן, ללא החלטה במועצת הביטחון של האו"ם, יהיה הפרה ברורה של החלטות האו"ם". לברוב אמר את הדברים בשיחה עם עיתונאים במוסקבה. בכך, ככל הנראה, הגיב שר החוץ לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקור ברמת הגולן, אז אמר כי על העולם להכיר בריבונות הישראלית ברמה.

בביקורו ביום שני אמר נתניהו כי "אנחנו רואים את מה שקורה מעבר לגבול, את ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן ואת התוקפנות של קנאי הטרור. מול כל אלה נוסיף לעמוד איתנים ונחושים. ישראל בגולן היא ערובה ליציבות המרחב סביבנו", הבהיר נתניהו. "ישראל בגולן היא מציאות מוצדקת שמבוססת על זכויות עתיקות יומין. ישראל בגולן היא עובדה שהקהילה הבינלאומית חייבת להכיר בה, וכל עוד הדבר תלוי בי הגולן תמיד יישאר בריבונות ישראל, כי אחרת אנחנו נקבל את איראן וחיזבאללה על שפת הכנרת". 

 לברוב ונתניהו
 

לברוב ונתניהו (רויטרס)

 

נתניהו הוסיף כי "איראן וחיזבאללה מנסים כל הזמן להקים כוח מולנו שיפעל נגד הגולן ונגד הגליל. אנחנו מסכלים זאת וכל עוד הדבר תלוי בי אנחנו נמשיך לסכל זאת", הדגיש נתניהו. "אנחנו נמשיך לפעול בנחישות נגד הניסיונות של איראן לפתח חזית נוספת נגדנו בגולן ובסוריה ואנו נפעל נגד הניסיונות שלה להעביר נשק קטלני לחיזבאללה בלבנון". 

עוד אמר ראש הממשלה בביקור כי ישוחח על המציאות הביטחונית בגבולה הצפוני של ישראל עם נשיא רוסיה, לכשייפגשו. "הנשיא פוטין ואני החלטנו על התיאום הביטחוני החשוב לצה"ל ולצבא רוסיה וכמובן פיתחנו יחד גם יחסים טובים בין רוסיה לישראל", אמר נתניהו. "אני יודע שהנשיא פוטין מבין את המחויבות שלי לביטחון ישראל ואני יודע שהוא גם מבין את החשיבות שאני מייחס לרמת הגולן, שכולנו מייחסים לרמת הגולן ולמורשת ישראל".