ג'רמי פארגו, שחקנה של מכבי תל אביב, מכבי ת"א האתר הרשמי, ספי מגריזו

לחזור ל-8 הגדולות: מכבי ת"א פותחת עונה אירופית עם מטרה צנועה

לאחר 3 שנים ללא העפלה להצלבה, הצהובים יתחילו את היורוליג ביוון, כחלק מסדרת משחקים קשה במיוחד - בתקווה שהסגל החדש יתחבר ושהידיים לא ירעדו ברגעי האמת • כדור מהצד

מכבי תל אביב תפתח הערב (חמישי) את העונה האירופית שלה במשחק חוץ קשה מול פנאתינייקוס היוונית, עם מטרה אחת עיקרית: לחזור לשלב ההצלבה של היורוליג. זאת, לאחר שלוש עונות שבהן לא הצליחו הצהובים להעפיל משלב הבתים ולהיכלל בין שמונה הגדולות ביבשת.

בהתחשב בעובדה שאי העפלה להצלבה של חמש קבוצות – צסק"א מוסקבה, ריאל מדריד, פנרבחצ'ה, אולימפיאקוס ופנאתינייקוס – תיחשב לסנסציה, מכבי ת"א צריכה להתרכז במטרות מציאותיות ולא בניסיון פנטזיה של העפלה לפיינל פור. גם שלושת המקומות הנותרים לשלב רבע הגמר יהיו קשים להשגה, עקב העובדה שעליהם יתחרו קבוצות חזקות כגון ברצלונה, חימקי מוסקבה עם אלכסיי שבד, בסקוניה עם שנגאליה וז'לגיריס קובנה של שאראס.

 סקוטי ויילבקין, שחקנה של מכבי תל אביב
 

סקוטי ויילבקין, שחקנה של מכבי תל אביב (מכבי ת"א האתר הרשמי, ספי מגריזו)

 

ההגרלה לא האירה פנים לספאחיה וחניכיו, שיפתחו את העונה בהר הגעש היווני מול השחקן הטוב באירופה, ניק קלאת'ס ושלושה אקסים - סטפן לאזמה, קית' לנגפורד ודשון תומאס. לאחר מכן, מכבי תפגוש בבית את צסק"א החזקה ואז תצא לשלושה משחקי חוץ, נגד בודצ'נוסט, אולימפיאקוס וברצלונה. את פתיחת העונה הקשה יסיימו הצהובים במשחק בית נגד אלופת אירופה ריאל מדריד. שלושה ניצחונות בששת המשחקים הראשונים ייחשבו להצלחה, שניים יהיו תוצאה סבירה, אך פחות מכך והכיסא של המאמן הקרואטי עלול להתחיל להתנדנד.

כדי לצלוח את המשוכה של סדרת המשחקים הזו, תצטרך מכבי תל אביב לשפר את נקודת התורפה שלה מאשתקד – משחקים צמודים. על מנת לנצח קבוצות גדולות, ספאחיה יהיה חייב ללמד את שחקניו לתפקד ברגעים מכריעים, שכן זהו תנאי הכרחי כדי לגבור על האימפריות של אירופה. כזכור, נקודת התורפה הזו בלטה גם במשחקי ההכנה, שבהם הצהובים נחלו הפסדים מאכזבים לאחר משחקים צמודים לפנרבחצ'ה (פעמיים), פנאתינייקוס, מילאנו ולא.א.ק אתונה.

שאלה נוספת שמעלה תהיות לגבי יכולת אלופת המדינה להצליח באירופה, בייחוד לאור העובדה כי התואר הראשון של השנה כבר הלך למכבי ראשון לציון, היא שיתוף הפעולה בין סקוטי ווילבקין, שהגיע לאחר שכיכב תחת דיוויד בלאט בדרושאפקה וג'רמי פארגו (שבספק למשחק). ווילבקין הוא קלע נהדר, אך כזה שהובלת כדור פוגעת ביכולתו. לכן, דווקא השילוב של שני הכוכבים הוא שעשוי להצעיד את מכבי תל אביב על דרך המלך.

נוסף על כך, יהיה מעניין לראות כיצד האלופה תסתדר עם שחקני הפנים האירופאים. טאריק בלאק, שהגיע מיוסטון רוקטס, יעמוד למבחן גדול. אליו יצטרפו ג'וני אובראיינט, שגם לו עבר בליגה הטובה בעולם, אנג'לו קלויארו וכמובן אלכס טיוס.