יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה , חדשות עשר

שקד על אפי נוה: "כמו שרה"מ מכהן תחת חקירה - גם הוא יכול"

השרה התייחסה להסתבכותו של יו"ר לשכת עורכי הדין: "אין סיבה לקפוץ למסקנות מהירות". על הקדמת הבחירות: "חוק הגיוס הוא רק תירוץ - הממשלה צריכה לכהן עד נובמבר 2019"

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה הבוקר (רביעי) לראשונה להסתבכותו של יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, ואמרה כי הוא "אינו צריך להתפטר". שקד אמרה את הדברים בריאיון לאילה חסון ב-103FM. שקד הסבירה כי "כמו שיש ראש ממשלה שמכהן תחת חקירה, אין סיבה שנוה לא יוכל לעשות זאת". לדבריה, "צריך לחכות ולראות לממצאי החקירה שצפויה להיות קצרה. רק בהתאם להחלטת הפרקליטות נדע מה קורה, בינתיים אין סיבה לקפוץ למסקנות מהירות".

השרה שקד התייחסה לסוגיית הקדמת הבחירות: "מבחינת השותפות הקואליציוניות אין שום סיבה להקדים את הבחירות. יש לנו ממשלה מצוינת שיכולה להמשיך לכהן עד נובמבר 2019". שקד הוסיפה כי "ההחלטה על הקדמת בחירות היא של ראש הממשלה בלבד, וכל מי שטוען שהסיבה היא חוק הגיוס – מתרץ". שקד הוסיפה כי "ברור שנתניהו יהיה רה"מ הבא, אך כדי שהממשלה תמשיך בקו הימני שלה, הבית היהודי חייב לקבל חיזוק בקלפי".

 
 
 
 

שקד התייחסה גם לחקירות רה"מ וחזרה על עמדת הבית היהודי, לפיה "אנו מקווים כי לא יוגש כתב אישום, אך אם יוגש, נקרא את תוכנו ולפי חומרתו נחליט כיצד לפעול". לגבי הדיווחים על הענקת חסינות לראש הממשלה, אמרה כי "אף אחד לא דיבר איתנו על זה באופן מעשי".

שרת המשפטים התייחסה לעימות המילולי בין שר הביטחון אביגדור ליברמן, לבין יו"ר מפלגתה, שר החינוך נפתלי בנט. לדבריה, "אין קשר בין הדיבור על הקדמת הבחירות לחילופי הדברים ביניהם - הוויכוח הוא מהותי". לשאלה אם כחברת קבינט קראה את הדוח של נציב קבילות החיילים, אמרה כי "השר בנט פנה לקבל את הדוח בדרכים המקובלות, אך סורב", בהתייחסות לפנייה למשרד הביטחון.

שרת המשפטים איילת שקד בכנס פורום "קהלת"
 

שרת המשפטים איילת שקד (ששון תירם)

 

מלבד הנושאים הפוליטיים והמשפטיים השרה שקד התייחסה גם לפיגוע הירי בברקן, ואמרה כי מדובר ב"פיגוע אכזרי נורא". השרה האשימה את הרשות הפלסטינית ש"מפעילה הסתה בלתי פוסקת". שקד אמרה כי "לא ניתן להפחית בחשיבות של ההסתה מבית היוצר של אבו מאזן הן בכלי התקשורת הרשמיים, הן בספרי הלימוד והן במסרים שההנהגה מעבירה". עוד הוסיפה כי "הציבור הישראלי חייב להבין שאין שותף בצד השני".

שקד התייחסה גם להתפטרותה של שגרירת ארה"ב באו"ם, ניק היילי: "היא הפתיעה אותנו מאוד". לדבריה, "היילי היא ידידת ישראל אמיתית, שהייתה הראשונה להגיד את האמת לאו"ם על כך שהוא צבוע". עוד הוסיפה כי "היילי תגיע רחוק, וההודעה שלה העציבה אותנו אפילו יותר מאת האמריקנים – אני מקווה מאוד שהנשיא טראמפ יבחר מחליף ראוי".