שלושה ימים לאחר שנפל לבור ביוב בדרום: נקבע מותו של פועל נוסף

הגבר, תושב הכפר יטא בשנות ה-30 לחייו, פונה בתחילת השבוע במצב קשה ממושב גילת לביה"ח סורוקה, שם מת מפצעיו. פועל שהיה עמו מת ביום התאונה, שחקירתה נמשכת

שלושה ימים לאחר תאונת העבודה במושב גילת שבמועצה האזורית מרחבים בדרום הארץ, נקבע הבוקר (שלישי) מותו של הפועל השני שנפל לבור ביוב במהלך עבודתו. הגבר, תושב הכפר יטא שבגדה המערבית בשנות ה-30 לחייו, פונה במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם כאמור מת מפצעיו. חקירת התאונה נמשכת בשיתוף חוקר תאונות עבודה.

מותו של הפועל העלה את מניין ההרוגים בתאונה לשניים, לאחר שביום ראשון נקבע מותו של פועל בשנות ה-40 לחייו, גם הוא תושב הכפר יטא, שנפל אף הוא לבור, שעומקו כשישה מטרים. הפועל איבד את הכרתו ופונה לביה"ח סורוקה, שם נקבע מת מפצעיו כעבור זמן קצר. 

 שני פועלים נפלו לביוב במועצת מרחבים
 

שני פועלים נפלו לביוב במועצת מרחבים ואיבדו את הכרתם (חדשות עשר)

 

משטרת מרחב הנגב פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע כבר ביום ראשון, ומבדיקה ראשונית של הפרטים עולה כי השניים לא השתמשו בציוד המגן הנדרש בעת טיפול במערכת הביוב. 

סגן טפסר יעקב גבאי, מפקד נגב מערבי במכבי האש, סיפר ביום ראשון על התאונה: "הגענו למקום זיהינו כי מדובר בשני אנשים שרוויים בקרקעית הבור בעומק כשמונה מטר. לוחמי האש מתחנת אופקים התמגנו באמצעי מיגון נשימתי וכסא הצלה כאשר הוא מאובטח. לוחם האש רס"ר ניסים ביליה ירד לבור ורתם את  הלכוד הראשון, משכנו אותו מעלה ומיד החלנו בפעולות החילוץ של הלכוד השני.  כאשר הוצאנו אותם, צוות רפואי החל במתן טיפול ללכודים".