חשד לשוחד במנהל מקרקעי ישראל: שני בכירים ו-5 נוספים נעצרו

על פי החשד, הבכירים קיבלו כספי שוחד תמורת מסירת מידע פנימי. עם מעצרם של החשודים, בהם עורך דין, נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם

שני בכירים במנהל מקרקעי ישראל וחמישה חשודים נוספים, בהם עורך דין, נעצרו היום (רביעי) בשעות הבוקר בחשד למעורבות בשוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות. על פי החשד, הבכירים קיבלו כספי שוחד תמורת מסירת מידע פנימי שלא כדין, וזאת על מנת לקדם תועלתם של אחרים בניגוד לחוק. 

עם מעצרם של החשודים, במסגרת החקירה שמובילה היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם. החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובהמשך היום יובאו לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון. 

 
 
 

"משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים", נמסר מהמשטרה. 

עו"ד מוטי מלניק, סנגורו של אחד החשודים, מסר: "החקירה נמצאת בעיצומה, מרשי מסר גרסה הטוענת לחפותו ואנחנו סבורים שהדברים יתבהרו בבית המשפט". עו"ד דורית גולן, המייצגת חשודה נוספת, מסרה: "מדובר באם לשלושה ילדים מסורה לעבודתה הטוענת לחפותה, מסרה גירסה והעניין יתברר בבית המשפט".

ממנהל מקרקעי ישראל נמסר בתגובה: "במסגרת חקירה של משטרת ישראל נעצרו שני עובדים באגף של אחד המרחבים. נעמיד לרשות המשטרה כל מידע שיידרש. מעבר לכך לא ניתן להרחיב".