נלחמים על הקול הצעיר: החברים הטובים שרצים לראשות העיר

ארבעה סגני ערים מרשויות שונות, שנעזרו אחד בשני בעבר, החליטו להתמודד בבחירות המוניציפליות על כיסא ראש העיר. "כולנו היום מסייעים לרשימות צעירים בכל הארץ"

הבחירות לרשויות המקומיות: הסיפור של איתי שונשיין, סגן ראש עיריית פתח תקווה, שחר רובין, סגן ראש עיריית נס ציונה, מאיה כץ, סגנית וממלאת מקום ראש עיריית הרצליה ורז קינסטליך, ששימש כסגן ראש עיריית ראשון לציון, מיוחד. מדובר בארבעה חברים טובים שגם פעילים בזירה המוניציפלית.

קינסטליך ורובין נפגשו לפני 15 שנים, אז שניהם נחשבו למפיקי מסיבות הנוער המוכרים ביותר באזור השפלה. קינסטליך, שגדל בראשון לציון, הבין אז שברשות המקומית אין ייצוג לבני הנוער והחליט להתמודד על מקום במועצת העיר. באותו זמן רובין החליט להתמודד על מקום במועצת עיריית נס ציונה

חברים שרצים לראשות העיר
 

חברים שרצים לראשות העיר ( חדשות עשר)

 

השניים הבינו אז שהסטודנטים יכולים להיות קול מכריע בבחירות ופנו לשונשיין, אז יו"ר אגודת הסטודנטים של המכללה למנהל. "הגיע אליי בחור מאוד רזה עם עיניים כחולות, מסתכל עליי ואומר לי, אני הולך להיות חבר מועצת עיר. כל המהפכה התחילה מהמקום הזה ונשארנו חברים המון-המון שנים לאחר מכן".

כץ הצטרפה בהמשך ונעזרה בניסיון של קינסטליך ורובין. "הצגתי את עצמי והם שניהם מיד נרתמו והתחילו לעזור והדריכו אותי". את הניסיון הזה, היא העבירה הלאה. "כולנו היום מדריכים ומסייעים לרשימות צעירים בכל הארץ למרות שכולנו בקמפיינים מאוד אגרסיביים", היא מספרת.

"אנחנו, כצעירים, רואים את היכולת האמיתית שלנו לדאוג לילדים שלנו מחר בבוקר ולדאוג לדור של ההורים שלנו שעליהם אנחנו נלחמים מבחינת הגיל השלישי", מסכם שונשיין וקינסטליך מוסיף: "זה ממש לא חברות של עבודה. חברות אמיתית, אמיתית, אמיתית".