יולדת בת 29 במצב אנוש מסיבוך תסחיף מי שפיר; תינוקה במצב טוב

האישה לקתה במצב הנדיר במהלך הלידה בביה"ח סורוקה ונותחה לאחר שמערכות גופה קרסו. היא מאושפזת כעת ביחידה לטיפול נמרץ

יולדת בת 29 במצב אנוש לאחר שלקתה היום (שלישי) בסיבוך נדיר של תסחיף מי שפיר במהלך לידתה. היא מאושפזת כעת בבית החולים סורוקה ביחידה לטיפול נמרץ שבמחלקה לכירורגיית לב וחזה. התינוק חולץ במצב טוב.
 

מדוברות בית החולים נמסר כי במהלך לידה רגילה שעברה היולדת התפתח אצלה תסחיף מי שפיר שאינו ניתן לצפייה מראש ואינו ניתן למניעה. מערכות גופה קרסו תוך כדי הלידה והצוותים הרפואיים נלחמו על חייה בחדר הניתוח והיא אף חוברה למכשיר אקמו, שמחליף את פעולת הלב והריאות.
 

בית חולים. אילוסטרציה

בית חולים. אילוסטרציה ( חדשות עשר)

 


 

בחודש דצמבר האחרון יולדת בסוף שנות ה-40 לחייה ועוברה מתו בבית החולים שיבא שבתל השומר כתוצאה מזיהום חריף. האישה, שהייתה בשבוע ה-23 להריונה, הגיעה למיון בבית החולים עם כאבי בטן קשים והקאות, ושם נקבע כי עוברה מת כתוצאה מזיהום חריף בדמה. במהלך הלילה, מצבה הידרדר, מערכות גופה קרסו ולאחר מספר שעות נקבע מותה.
 

כיוון שהאישה הגיעה לביה"ח כשהיא כבר סובלת מהזיהום, לא היה ברור מה מקורו. אחת ההערכות היא שהאישה הסתובבה עם עובר מת ללא ידיעתה וייתכן שזהו מקור הזיהום. משפחתה סירבה לנתיחה שלאחר המוות.
 

ארבעה חודשים לפני כן, אישה בת 33 מתה בלידתה בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה, לאחר שלקתה בתסחיף מי שפיר. האישה, שהגיעה לבית החולים בשבוע ה-31 להריונה, חשה ברע במהלך הלידה, החלה לפרכס ולמרות מאמצי הצוות הרפואי, בסופו של דבר נקבע מותה. התינוק ניצל.