סטאז'ר התלונן: רופא נגע בשדיה של מטופלת מורדמת

מתלמד ברפואה בבית החולים סורוקה התלונן נגד רופא מרדים וסיפר כי הוא אף אמר: "כבר לא רואים שדיים כאלה בלי סיליקון בבאר שבע". ועדה פנימית סגרה את העניין והרופא נשאר בתפקידו - למרות שהאחראית על נושא ההטרדות המיניות קבעה שעדות הסטאזר אמינה. בינתיים המתלמד סובל מהתנכלויות. בית החולים: "נותנים לרופא המדווח גיבוי מלא"

למרות שנקבע כי התלונה נגדו אמינה, רופא מרדים שנטען כי נגע בשדיה של מטופלת מורדמת בחדר הניתוחים נשאר בתפקידו: מתלמד לרפואה בבית החולים סורוקה התלונן נגד הרופא המרדים, אולם ועדה פנימית שהקים בית החולים החליטה שלא להגיע להכרעה חד-משמעית. מאז הרופא המרדים נשאר בבית החולים והסטאז'ר מתלונן שמתנכלים לו.

 

על פי התלונה של המתלמד, הרופא המרדים נגע בשדיה של המטופלת ואף הוסיף: "כבר לא רואים שדיים כאלה בלי סיליקון בבאר שבע". בדוח שחיברה האחראית על נושא ההטרדות המיניות בבית החולים, היא כתבה: "התרשמתי מאמינותו של המתלונן ועל כן אני מקבלת את גרסת המתלונן במלואה. עדותם של הנילון והאחיות אינה אמינה עליי במלואה ואיני מקבלת אותה".

 

אלא שהוועדה שהקים בית החולים לבדיקת הנושא התעלמה מהדוח, וקבעה כי לא ניתן לקבוע חד-משמעית כי הרופא המרדים המדובר הוא אכן המטריד את חסרת הישע המורדמת, משום שלדבריהם כל הנוכחים בחדר הניתוח לבשו על פניהם מסכות, ובנוסף איש מהנוכחים האחרים בחדר הניתוח לא תמך בגרסתו של המתלונן.

 

החוק והתקנות אינם מחייבים את בית החולים לפנות בנושא למשטרה או לדווח על הפרשה למשרד הבריאות. עם זאת, למרות המסקנה של הוועדה וחרף הדוח של האחראית על טיפול בהטרדות המיניות, היה צפוי שכך ינהגו בהנהלת בית החולים. בינתיים, הרופא עדיין בתפקידו, לעומת זאת הסטאז'ר סובל מהתנכלויות של מרדימים. לפני חודשיים הזמין מרדים לבצע פעולה, אבל המרדים סירב בטענה שהוא מלשין.

 

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "המקרה הנדון טופל במלוא הרצינו והתנהל בשקיפות מלאה. האישה זומנה לשיחות עם הנהלת בית החולים ודווח לה על התלונה. המקרה נדון בפורום השיפוטי המוסמך, ומחמת הספק לגבי הפרשנות של המעשה המיוחס, הוחלט על המשך העסקתו של הרופא על תנאי. הרופא שדיווח מקבל גיבוי מלא ממנהליו".