"סיטואציה בלתי נסבלת": נשות ההיי-טק יוזמות צילום חדש עם מרקל

קנצלרית גרמניה נדהמה לגלות כי למפגש היזמות שבו השתתפה בישראל הוזמנו רק יזמים גברים. ביום רביעי הקרוב דמותה תוצב בכיכר רבין, ותאפשר ליזמיות לצלם אלטרנטיבה

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נדהמה בשבוע שעבר לגלות כי למפגש היזמות שבו השתתפה בביקורה בישראל הוזמנו אך ורק יזמים גברים. המבוכה גם נראתה לעיני כול בצילום הקבוצתי, וכעת החליטו מספר יזמות הייטק בולטות בישראל לייצר צילום אלטרנטיבי כאות מחאה. דמותה של מרקל תוצב בכיכר רבין שבתל אביב ביום רביעי הקרוב, ומסביבה יתקבצו יזמיות ויזמים עם מסר ברור, שהם שואפים שיישמע גם בגרמניה.

מרב אורן, יזמת WMN, סיפרה על תחושותיה: "אני את התמונה ראיתי בתוך קבוצת הוואטסאפ שלנו, זאת קבוצה שמכילה באזור ה-200 יזמיות שמובילות סטארט-אפ, והשיח היה שכנראה שזה נוצר מאיזושהי טעות אנוש, אבל הסיטואציה היא בלתי נסבלת".

אפרת פניזון, סמנכ"לית שיווק בחברת Airbotics, הוספיה: "זה היה פשוט מראה כל כך מעוות. וזה אחד הדברים שקורים במדינה שלנו כל פעם. עד הרגע שמרקל לא העירה ואמרה, 'זה יהיה נחמד אם יהיו פה נשים בפעם הבאה', הם פשוט לא שמו לב שאין אף אישה בחדר".

 כנס היזמים בו השתתפה הקנצלרית מרקל בישראל
 

כנס היזמים בו השתתפה הקנצלרית מרקל בישראל (קובי גדעון, לע"מ)

 
 
 

נאווה סברסקי-סופר, יו"ר משותפת של "דירקטוריות מובילות שינוי", הצטרפה אף היא לדבריהן: "זה שאף אחד לא עוצר לחשוב שחדר מלא גברים בלבד הוא דבר שפשוט לא יכול להיות בשנת 2018 זו בעיה. זה מביש כאישה, מביש כישראלית, ומצער שהקנצלרית צריכה להעיר לנו על זה".