פועל שנפל לבור ביוב בדרום נהרג; פועל נוסף במצב קשה

השניים פעלו לפתיחת סתימת ביוב במועצת מרחבים, ונפלו לבור ביוב בעומק של 6 מטרים. לאחר שחולצו, הם פונו לביה"ח סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו של אחד מהם

פועל בשנות ה-40 לחייו נהרג היום (ראשון) לאחר שנפל לבור ביוב בעומק של כשישה מטרים במושב גילת, שבמועצה האזורית מרחבים בדרום הארץ, ואיבד את הכרתו. פועל נוסף, בשנות ה-30 לחייו, נפגע קשה. השניים, תושבי הכפר יטא שבגדה המערבית, חולצו על ידי כוחות הכיבוי, וחובשים ופרמדיקים של מד"א החלו להעניק להם טיפול רפואי בשטח.

השניים פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו של אחד מהם. השני הועבר ליחידה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם. משטרת מרחב הנגב פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע, ומבדיקה ראשונית עולה כי הם לא השתמשו בציוד המגן הנדרש בעת טיפול במערכת הביוב. 

סגן טפסר יעקב גבאי, מפקד נגב מערבי במכבי האש: "הגענו למקום זיהינו כי מדובר בשני אנשים שרוויים בקרקעית הבור בעומק כשמונה מטר. לוחמי האש מתחנת אופקים התמגנו באמצעי מיגון נשימתי וכסא הצלה כאשר הוא מאובטח. לוחם האש רס"ר ניסים ביליה ירד לבור ורתם את  הלכוד הראשון, משכנו אותו מעלה ומיד החלנו בפעולות החילוץ של הלכוד השני.  כאשר הוצאנו אותם, צוות רפואי החל במתן טיפול ללכודים".