גור מינצר ועהד תמימי ביום שיחרורה מהכלא הישראלי, חדשות עשר

המיליונר הישראלי התגייס להגנת עהד תמימי - ואיבד את מפעל חייו

גור מינצר, מנכ"ל CARE לשעבר, נאלץ לעזוב את החברה שהקים במו ידיו בשל ביקורת ציבורית נוקבת. כעת, הוא מטפח חלום חדש - קריירה פוליטית: "למען חברה הגונה כלפי כולם"

  • פורסם ב:
  • 06/10/2018 18:43
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/10/2018 02:14
  • |
  • כתבים:
  • אריק וייס

גור מינצר, לשעבר מנכ"ל חברת CARE המציעה מגוון טיפולים אסתטיים, סייע לעהד תמימי במימון הייעוץ המשפטי ואף הגיע לחגיגות שחרורה בנבי סלאח לאחר שמונה חודשי מאסר בכלא הישראלי. הוא שיתף סרטון מהאירוע – ומשם ההתנפלות עליו הייתה מהירה. עשרות סרטונים נגדו, אלפי מקללים וקריאות חרם נגד החברה שלו, שהביאו להחלטתו להתפטר. "לצערי הסיטואציה הפוליטית לא מאפשרת לי להמשיך ולהוביל את החברה", אמר מינצר.

מינצר הוא לא איש עסקים טיפוסי. בין העסק בארץ לרשת מרפאות העיניים בשוויץ, מינצר מפנה זמן רב להתעסקות בנושאים פוליטיים. באופן קבוע מגיע מינצר להפגנות נגד גדר ההפרדה בבלעין, שבעקבותיהם הוגשו נגדו חמישה כתבי אישום. בשניים מהם הוא הורשע, על העלבת חייל והשתתפות בהפגנה אלימה. בשנת 2010, מינצר הניף את דגל פלסטין לפני יום הזיכרון, וספג, איך לא, ביקורות רבות. "כולם תולים רק את דגלי ישראל", הסביר מינצר, "אני תליתי גם דגל פלסטין, משום שאני חושב שאם אנחנו רוצים שלום, אנחנו חייבים להניף את דגלם של שכנינו ולקרוא לשלום איתם".

 גור מינצר ועו"ד איתמר בן גביר בחברון
 

גור מינצר ועו"ד איתמר בן גביר בחברון (חדשות עשר)

 

כשנוברים בעברו, הסיפור הופך למורכב יותר. אביו של מינצר היה לוחם אצ"ל ואיש "חירות", והיה שופט בדימוס בבית המשפט השלום בבאר שבע. "היה לו כעס עצום עליי", סיפר מינצר, כשעל ידו צמיד עם כיתוב ודגל פלסטין, "ובשנים האחרונות היו בינינו עימותים קשים. אך הוא לימד אותי מחשבה ביקורתית, וכי אין שום חוק האומר שהרוב צודק, וההמון המריע הוא לא זה שמתווה את הדרך".

זאת ועוד, שורשיו נטועים עמוק בחברון, העיר שמסכמת, לדבריו, את הסיפור שלו. מצד אחד התנחלות יהודית בלב היישוב הערבי שנתפסת מבחינתו כאצבע בעין של הצד השני, ומנגד, המשפחה שלו שהייתה מראשי היישוב היהודי הראשון, וכמעט נגדעה לחלוטין בעקבות פרעות לפני 89 שנה.

בשנות השישים לחייו, מינצר עשה לא מעט מיליונים. את רשת CARE, בעלת 50 הסניפים ועם מחזור של כ-150 מיליון שקל בשנה, הוא הקים במרתף. את השלוחה האירופית שלה הוא מכר לפני כמה שנים ביותר מ-100 מיליון שקלים. אך בשנים האחרונות, נולד חלום חדש – להתברג בפוליטיקה הישראלית. בעקבות העזיבה מהחברה, הוא הציב לעצמו מטרה – להגיע לכנסת ברשימת מרצ.

"יש לי סרטן, כזה שלא נרפאים ממנו, ונשארו לי בערך חמש שנים. עד אז, אני מתכוון להקדיש את כל כולי לפעילו פוליטית ולשינוי הארץ, כי זה מה שאני רוצה לעשות בסוף חיי", אמר. "נהנתנות בלבד איננה מספקת אותי", הוסיף מינצר, "עוד עושר לא יעשה אותי מאושר. יעשה אותי מאושר שנהיה חברה הגונה יותר כלפי כולם".

 גור מינצר
 

גור מינצר (חדשות עשר )