"לתת בלי להתחשבן": התרומות המרגשות לחתונה של חייל בודד

חיים (שם בדוי), שרק השתחרר מצה"ל, לא ציפה שכך תראה החתונה שלו. תורמים ומתנדבים התגייסו, ובזכותם קיבלו הזוג אולם, די-ג'יי, תסרוקת, חליפה ועוד • משהו קטן וטוב

אחרי שלוש שנים יחד, חיים (שם בדוי), חייל בודד שרק השתחרר מצה"ל ובת זוגו, נורית (שם בדוי) החליטו למסד את הקשר ביניהם ולהתחתן. השניים חשבו שיאלצו להסתפק בטקס צנוע במיוחד, אבל אז נכנס לתמונה המלאך שלהם, אורן כספי.

אורן, שמקים בימים אלה עמותה לילדי רחוב וחיילים בודדים בסיכון, גייס תורמים ומתנדבים, ופתאום לזוג הצעיר היה הכול – אולם, תקליטן, צלם ולמעשה כספי סידר לשניים חתונה שעד לפני כמה שבועות הם רק יכלו לחלום עליה. "חיים הגיע אלי בביישנות ואמר שהוא מתחתן", סיפר כספי, "אמרתי לו שאני אהיה בצד של החתן ואני אעזור להם להפיק את החתונה. הפצנו את הבשורה, וההיענות הייתה מדהימה. יש לנו הכול, חתונה מהאגדות".

 אורן כספי
 

אורן כספי (חדשות עשר )

 

בהתרגשות גדולה, נורית סיפרה כי לא תיארה לעצמה אירוע כזה. "גם בחלומות הכי ורודים, לא דמיינתי שתהיה לי כזאת חתונה", אמרה, "זה מעל ומעבר מה שסידרנו לנו. אם זה איפור, תסרוקת, די-ג'יי ואם זה צלמים". את מה שתנצור בלבה, יהיה טוב הלב של התורמים: "אני אזכור את הרצון לתת בלי להתחשבן, בלי לשאול אותנו שאלות מה הסיפור שלנו".

"היה מדהים, אנחנו עדיין בהתרגשות מוחלטת מכל העניין", סיפר חיים לאחר החתונה, בזמן שנפש עם אשתו הטרייה בחופשה שניתנה להם במתנה, "אורן הוא כמו אח גדול בשבילי. קשה לי לתאר במילים מה הבן אדם הזה עשה. הוא גרם לי לשנות את האמונה בבני אדם".