נתניהו נואם במלון המלך דוד, חדשות עשר

במשך ארבע שעות וחצי: נתניהו נחקר במעונו בתיק 2000 בפעם ה-12

החוקרים הגיעו לבית רה"מ בי-ם, על מנת לבצע השלמות חקירה בתיק הנוגע לחשד לעסקת שוחד בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות", במסגרתו הוגשו המלצות להגשת כתב אישום

ראש ממשלה בחקירה: חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה הגיעו הבוקר (שישי) למעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, כדי לערוך את חקירתו ה-12. החקירה נמשכה כארבע שעות וחצי. 

נתניהו נחקר בתיק 2000, המסתמך בין היתר על הקלטות של נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, לפיהן השניים מקיימים כביכול מגעים לעסקת שוחד. כזכור המשטרה כבר העבירה את המלצותיה לפרקליטות לפיהן יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה, ומדובר בהשלמות חקירה.

 מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס
 

מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס ( חדשות עשר)

 
 
 
 

נוסף על כך, חפץ סיפק למשטרה הקלטות וראיות נוספות, ולפי הערכות הוא ייחקר גם בתיק 1000, וייתכן שגם יגיעו חוקרים נוספים כדי לחקור את נתניהו במסגרת תיק 4000.

לפני כחודשיים נחקר נתניהו בפעם ה-11 בפרשות שבהן הוא היה לכאורה מעורב. עיקר החקירה התמקדה אז בתיק 4000 (תיק בזק-וואלה), וייתכן שגם גלשה לתיק 2000.

לאחר החקירה נמסר מטעמו של נתניהו כי "ראש הממשלה נתניהו בטוח שתיק 4000 קרס סופית". "הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ׳ נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך איזשהוא פסול. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר". 

כאמור, תיק 2000 עוסק בתיאום מהלכים לכאורה שבוצע בין נתניהו למוזס בנוגע לסיקור העיתון את מהלכי נתניהו באופן חיובי, והגבלות על העיתון המתחרה "ישראל היום", שבעליו נחשב למקורבו.

תיק 1000, שגם במסגרתו המליצה המשטרה להגיש כתב אישום נגד נתניהו בגין שוחד, עוסק במתנות שקיבל נתניהו בשווי של מאות אלפי שקלים מהמיליארדרים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.

תיק 4000 עוסק בחשד לשוחד שקיבל נתניהו מאיש העסקים שאול אלוביץ'. לפי החשד, אלוביץ' בעלי אתר "וואלה", העניק סיקור חיובי לראש הממשלה ולרעייתו בתמורה לפעילות של נתניהו לטובת חברת בזק, גם היא בבעלות אלוביץ'.