"אני בסכנת חיים": עדות עד המדינה בפרשת רצח דבורה הירש נחשפת

למרות שידע מיד מי לחץ על ההדק, לעד המדינה, ששלח את הנרצחת למקום שבו מצאה את מותה, לקח חודשים עד שנקב בשמו של ניבי זגורי. "הוא אמר שאם אעשה טעות - אני חשוף"

פרשת רצח דבורה הירש: עדות עד המדינה בפרשת רצח דבורה הירש נחשפת לראשונה הערב (חמישי) בחדשות עשר. למרות שידע ברגע הראשון מי לחץ על ההדק ורצח את הירש ליד שלושת ילדיה, רק לאחר שחשש לחייו, אחרי מספר חודשים, עד המדינה הלך למשטרה, סיפר את הידוע לו על הפרשה ונקב בשמו של ניבי זגורי כאדם שעומד מאחורי הרצח.

"אני מרגיש שאני בסכנת חיים מידית", אמר עד המדינה כשנכנס לחדר החקירות במרחב הנגב בסוף חודש מארס השנה. "עד מקרה דבורה הייתי עולה על האוטו בלי פחד. מאז נכנסתי לפחד עם הילדים. אם אשתי לא הייתה זמינה דקה הייתי נכנס לדמיונות. לא רציתי לקחת את הילדים לגן, פחדתי שישמו מטען חבלה, והילדים באוטו".

 דבורה הירש וקורקוס
 

דבורה הירש וקורקוס (חדשות עשר)

 

עד המדינה גולל בפני החוקרים את השתלשלות האירועים, לדבריו, החל מהפיוס שיזם בין הירש לזגורי ועד לאיומים שקיבל לאחר מותה של גרושתו של טל קורקוס, שעדותו גרמה לכך שזגורי ריצה שבע שנות מאסר.

כמה ימים לפני הרצח, לדברי עד המדינה, שילם לזגורי 300 אלף שקלים כדי לפדות את חייה של הירש. "אמרתי לניבי שאני רואה את העניין כסגור, ושייפגש עם דבורה... הוא אמר לי: 'אם היא תגיד לי שזה ככה, אני מנשק לה את הראש ומחילה על הכול', סיפר עד המדינה והוסיף: "אני העליתי את המקום, חניה ליד הבית שלה... אמרתי לה 'זה לאור יום, יש מלא אנשים'... ראיתי שדבורה עדין חוששת. אמרתי לה, 'בשביל שתביני עד כמה אני אוהב אותך, קחי את הילדה שלי איתך'".

ביום הרצח, סיפר עד המדינה, משה רובין, לימים הנאשם ברצח, ביקש להיפגש. לאחר שקיבל מרובין הבטחה כי לא יקרה להירש דבר בפגישה, הלך לביתו. "הלכתי למיטה, ואני שומע פתאום את אשתי צועקת 'מחבלים ירו בדבורה'... נהיה בי חשש שזה בא משם, מהמפגש של ניבי ושלה", תיאר עד המדינה.

 עורך הדין אורי בן נתן
 

עורך הדין אורי בן נתן ( חדשות עשר)

 

לאחר מותה, כך על פי עדות עד המדינה, הוא יצא להתעמת עם רובין, חמוש באקדח, במטרה להרוג אותו. "שאלתי 'אתה מעורב בזה?' והוא התחיל לספר: 'ניבי פסיכופט, זה היה מעכשיו לעכשיו'. ניבי אמר 'עכשיו אתם עושים את זה, שבע שנים וחצי ישבתי בכלא - ולא עשיתם כלום'. הם הגיעו וראו את הילדים מחוץ לאוטו, והוא ראה הזדמנות לעצור את זה, ואמר לאמיר בן שימול 'יש פה ילדים'. אבל אמיר היה באמוק ולא הקשיב לו, ניגש לאוטו וירה". בסופו של דבר עד המדינה לא הרג את רובין כיוון שאשתו וילדו היו במקום.

לאחר הרצח, על פי עד המדינה, זגורי איים עליו כי  יפגע בו אם יסגיר אותו למשטרה. "ניבי נרגע ואמר לי שמיכל אשתו ומשה יודעים מהסיפור, ואם אעשה טעות - אני חשוף. הוא גם אמר לי על הילדים שלי מנישואיי הקודמים, איפה הם גרים, עלה למונית ונסע", אמר עד המדינה.

עו"ד אורי בן נתן, סנגורו של ניבי זגורי, מסר כי: "אני חש תחושה של רדיפה כאילו מישהו בעל אינטרס מנסה לרדוף את מר זגורי. מדובר בראיות חלשות ביותר. ראיות שהן לא משכנעות. אנשים שטוענים שהחשודים התוודו בפניהם על הרצח. אין שום ראייה בתיק".