תלונה: קמפיין הליכוד בתל אביב - "זה אנחנו או הם" - מסית

תושבת העיר התלוננה נגד ארנון גלעדי ותנועת הליכוד בת"א על שלטים המסיתים לטענתה נגד ערבים ומבקשי מקלט. גלעדי: "אוהבים את תושבי יפו, אבל לא את התנועה האסלאמית"

תלונה בגין הסתה הוגשה אתמול (רביעי) נגד קמפיין הבחירות המקומיות של מפלגת הליכוד בתל אביב. הקמפיין של מועמד הליכוד לראשות העיר ארנון גלעדי, עלה בליווי הסיסמה "זה אנחנו או הם", ומזהיר מפני השתלטות מבקשי המקלט והתנועה האסלאמית על תל אביב. אחד השלטים, המזהיר מפני "עיר המסתננים" נתלה מול בית ספר בדרום העיר, שבו לומדים רבים מילדיהם של מבקשי המקלט הגרים בעיר.

זמן קצר לאחר עליית הקמפיין, מעין אמרן, תושבת העיר, הגישה במשטרה תלונה נגד תנועת הליכוד בתל אביב והעומד בראשה. "דברים כאלו לא צריכים להיות מוצגים במדינה דמוקרטית ומתוקנת", הסבירה אמרן את המניע להגשת התלונה. "אני חושבת שהגיע הזמן שאזרחים יתחילו לעשות דברים כדי למנוע את הלגיטימציה של פעולות כאלו".

בתגובה לביקורת והתלונה שהוגשה נגדו, אמר ארנון גלעדי: "אנחנו אוהבים את יפו ואת תושבי יפו, אבל לא את התנועה האיסלמית שחודרת ליפו. המסתננים השתלטו עלינו, הם כבשו אותנו ונמצאים פה בניגוד לחוק. הם מידרו אותנו מהשכונות שלנו, ועליהם לחזור לארץ מוצאם".

מטעם תנועת הליכוד בתל אביב נמסר בתגובה: "תנועת הליכוד נאבקת שנים רבות לשמירת אופיה הציוני של העיר העברית הראשונה. לא הסתה של גורמי שמאל קיצונים, ולא תלונות במשטרה יעצרו את הקמפיין שמטרתו מניעת הפיכתה של דרום תל אביב לעיר המסתננים, ושל יפו למובלעת פלסטינית עם נוכחות של התנועה האסלאמית הקיצונית".