לאחר הזיכוי: משפחת הנרצח איתי מור תיאבק בשחרור הרוצח מאשפוז

אמיר בסטיקר, שדקר למוות את שכנו, יאושפז במוסד למשך 25 שנים, אך ועדה מיוחדת תוכל לשחררו מוקדם יותר וללא רישום פלילי. אחותו: "כל עוד נשמה באפי, אגיע לכל ועדה"

אמיר בסטיקר, בן ה-24 מאשדוד, הודה שבתחילת השנה, בתשע בערב, הוא נכנס למטבח שבביתו, שלף סכין חדה בעלת להב של 13 ס"מ, ויצא עמה לחדר המדרגות. באותו הזמן, איתי מור, אב לארבעה ילדים ודמות מוכרת ואהבה באשדוד ירד להשליך את האשפה. בדרך חזרה, כשהגיע לקומה הראשונה, הוא עצר לתקן תקלה בארון החשמל הצמוד לדירת הנאשם. אז הפתיע אותו בסטיקר מאחור רץ לעברו ודקר אותו שוב ושוב בלי סיבה עד שגרם למותו.

כפי שדווח אתמול בפעם הראשונה בחדשות עשר, חוות הדעת הפסיכיאטרית קבעה כי בסטיקר כשיר לעמוד לדין, אך לא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע העבירה. מהסיבה הזו, הוא זוכה מחמת אי שפיות ונשלח ל-25 שנים של אשפוז בבית חולים לחולי נפש. עם זאת, בהתאם לחוק, ועדה מיוחדת תתכנס בכל חצי שנה ותבחן את מצב בריאותו הנפשית. במידה ויימצא שהוא החלים, הוא ישוחרר מיד ובלי כל עבר פלילי.

את ההודעה על שליחתו של רוצח אחיה לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי, שמונה חודשים אחרי הלילה הנורא ההוא, שני מור שמעה כשהיא ניצבת מול הנאשם ברצח באולם בית המשפט. "הוא אמר שנכנס בו השטן. אבל אני לא מאמינה לזה. שאלנו, למה? למה הוא עשה את זה? מה עשינו לו? זה מאוד מאוד קשה. הסתכלתי לו בעיניים. יש לו מבט מזוגג. אין כלום מאחורה. היה קשה", סיפרה שני לחדשות עשר.  

 שני מור, אחותו של איתי מור ז"ל
 

שני מור, אחותו של איתי מור ז"ל ( חדשות עשר)

 

את שחרורו האפשרי של הרוצח מהכלא, תקפה האחות בחריפות ואמרה "אנחנו מבינים לאן זה הולך וזה הקטע הנוראי. הבחור זכאי מרצח. הוא ללא רישום פלילי. הוא יכול להיות מאבטח בגן ילדים כי הוא יצטרך להוציא תעודת יושר והוא יקבל תעודת יושר. הוא אין לו שום רישום פלילי. הוא צדיק. אדם שהולך עם כיפה, בושה ליהודים", הוסיפה.  

אתמול בלילה כתבה רחל מור, אמו של איתי, את זעקתה בחשבון הפייסבוק: " 25 שנים בבית משוגעים עונש לרוצחו של הבן שלי, הילד שלי איתי מור. תודה גדולה והערכה רבה למערכת המשפט, לפרקליטות דרום ולשופטים שפסקו את המקסימום בחוק, תבורכו".

בני משפחתו של איתי, חבריו וקהילת הגולשים בעיר לא מתכוונים לוותר ומתכננים להגיע לדיוני הוועדה כדי למנוע את שיחרורו.  "כל עוד נשמה באפי, אני מתכונת להגיע לכל ועדה ו-וועדה, שישמעו את טענותיי", אמרה שני. "אני רוצה להסתכל לאנשים האלו שיושבים בוועדות בעיניים ושיראו את החיים שלנו. החיים שלנו נהרסו".