משפחת הגבר שמת במסיבת הטבע: "אין קשר לסמים או לאלכוהול"

ילדיו של חיים סוסן ואמם שללו את הטענות כי מותו נגרם כתוצאה ממנת יתר ותקפו את התנהלות המשטרה בחקירת הנושא. "בבדיקת הדם היה רשום שחור על גבי לבן - לא היו סמים"

משפחתו של חיים סוסן, שמת ביום שני במהלך מסיבת טבע בצפון הארץ, שללו היום (רביעי) את הטענות כי מותו נגרם כתוצאה מצריכת יתר של סמים או אלכוהול. "בבדיקת הדם היה רשום שחור על גבי לבן - לא היו אלכוהול ולא היו סמים", אמרה בתו ספיר. "אבא שלי לא היה מתקרב לדברים האלה, הוא לא היה צריך את זה". עוד הוסיפה ספיר כי אביה יצא למסיבה עם סכום כסף, שהה שם חצי שעה עד שהתמוטט, וארנקו חזר לידי המשפחה – עם כל הכסף שהיה בו.

"אבא שלי אהב לבלות ויצא למלא מסיבות טבע.", אמר בנו והוסיף כי ישנה סטיגמה על מסיבות טבע. "אבא שלי לא נוגע בדברים האלה. הוא אהב לרקוד ולשמוח, והכול באופן טבעי. הוא לא היה צריך שום דבר בשביל לשמוח ולרקוד. כל מי שהכיר את אבא שלי יודע את זה".

 
 
 
משפחתו של חיים סוסן מאשקלון, שנפטר במהלך מסיבת טבע בצפון הארץ
 

משפחתו של חיים שושן מאשקלון, שנפטר במהלך מסיבת טבע בצפון הארץ ( חדשות עשר)

 

"לא מלכלכים שם של בנאדם ומפיצים שמועות בכתבות עוד לפני שאנחנו יודעים אם יש ראיות לכך", אמרה אילנית חיימוביץ, אם ילדיו של סוסן. "אני שוללת את הטענה הזו ב-100 אחוז. הבנאדם הלך מפה נורמטיבי לחלוטין, לא היה סימן בכלל. אין מצב, זה לא קיים". חיימוביץ' ניסתה לספק הסבר למותו הפתאומי של סוסן ואמרה: "הוא לא היה אדם חולה, אבל אולי מהלחץ, מהאבק, מהמון אנשים. יכול להיות שזה גרם לו למשהו. אני לא דוקטור, אבל סמים זה לא".

נוסף על כך, תקפה חיימוביץ' את התנהלות המשטרה בחקירת המקרה. "לקחו אותנו לחקירה עם נסיעה ארוכה צפונה במקום לעשות את החקירה באשקלון ולא להטריח אותנו במצב כזה". "ההתנהלות של המשטרה הייתה לקויה כי הם יכלו לקצר את התהליך והתעקשו לעשות את הנתיחה בלי שום ממצא רפואי שמעיד על סמים או משהו בסגנון הזה", הוסיפה.

 מסיבת הטבע בלהבות הבשן
 

מסיבת הטבע בלהבות הבשן (חדשות עשר)

 

מות הצעיר במסיבה - כתוצאה משימוש מופרז וערבוב סוגי סמים

אתמול, יממה לאחר מותם של שני מבלים בפסטיבל המוזיקה "נברלנד" בצפון הארץ, נקבע בוודאות כי לפחות אחד מהם, בן ה-27 מקריית שמונה, מת לאחר שימוש מופרז וערבוב של כמה סמים שונים. 

אחד המשתתפים בפסטיבל סיפר בשיחה עם חדשות עשר על רגעיו האחרונים של הצעיר: "הבחור עמד, היה נראה רגיל, ואז הוא פשוט התחיל לפרכס, התחיל לאבד שליטה על הגוף". לדבריו, תוך דקות ספורות הגיע למקום אמבולנס והצעיר קיבל טיפול רפואי: "ידענו שהוא כנראה כבר לא יחזור למצב הרגיל שלו".

הפסטיבל קיבל את האישורים הדרושים לאחר שעמד בתנאים של גורמי האבטחה והבטיחות. "היו שלטים של צוות רפואי, לכיבוי אש, היה שם הכל", סיפר אחד המבלים במסיבה. "מי שדאג לאנשים האלה היה ההפקה, ההפקה לא יכולה לעבור אחד אחד ולשאול מה הם עשו".

כזכור, שני בני אדם מתו באירוע שנערך ביער פקאן, סמוך ללהבות הבשן שבצפון. סוסן, תושב הדרום בן 55 מת בבית החולים זיו שבצפת. הוא פונה על ידי צוות מד"א, שביצע בו פעולות החייאה, אולם בחדר הטראומה בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו. על פי ההערכה, הוא צרך מנת יתר של סמים. בהמשך, מותו של מבלה נוסף, הצעיר מקריית שמונה, נקבע גם כן בבית החולים זיו. הצעיר פונה כשהוא מונשם ומורדם, וככל הנראה נפגע משימוש בסמים או באלכוהול.

שני צעירים נוספים שהיו באותה המסיבה, שפעלה באישור המשטרה, פונו גם כן לאותו מוסד רפואי: תושב המרכז בן 20 פונה במצב קל-בינוני, כשהוא סובל מחדירת אוויר לחזה. בת 20 פונתה על ידי צוות מד"א במצב קל, לאחר שנפלה במסיבה ונחבלה בפניה.