ההפגנות מול מעבר ארז , חדשות עשר

דיווחים בעזה: נער בן 15 נהרג מאש צה"ל בהפגנה ליד גדר הגבול

לפי משרד הבריאות ברצועה, אחמד סמיר אבו חבל נורה בראשו במהלך עימותים מול כוחות הצבא בסמוך למחסום ארז • במהלך היום פרצו 5 שריפות בעוטף כתוצאה מעפיפון ובלוני תבערה

העימותים על הגדר: אחמד סמיר אבו חבל, פלסטיני כבן 15 מרצועת עזה, נהרג היום (רביעי) מירי צה"ל שפגע בראשו, במהלך ההפגנה שהתרחשה בסמוך למחסום ארז - כך דיווח משרד הבריאות ברצועת עזה. עד כה דיווחו סוכנויות הידיעות הפלסטיניות על 24 פצועים בדרגות פציעה שונות כתוצאה מירי של צה"ל ומשאיפת עשן בהפגנה. 

במהלך היום פרצו חמש שריפות בעוטף עזה, מתוכן ארבע כתוצאה מנחיתת בלון תבערה ואחת כתוצאה מעפיפון תבערה. כמו כן, אותר בלון תבערה שנחת סמוך לקיבוץ סעד, בכניסה לבית מגורים, שלא גרם לשריפה. 

בתוך כך, פרסם היום ארגון חמאס כי משלחת בכירים מטעמו, בראשותו של סגן ראש התנועה, צאלח אל-ערורי, סיימה את ביקורה בקהיר. עוד מסר הארגון כי במהלך הביקור, אשר ארך ארבעה ימים, דנה המשלחת עם המודיעין המצרי וכן נפגשה עם שר המודיעין, עבאס כמאל.

לפי הודעה שפרסם הארגון לאחר הפגישה, השיחות שערכו בכירי הלשכה המדינית בקהיר היו "מעמיקות, כנות ורציניות וכללו את כל הסוגיות בעלות העניין המשותף בסוגיה הפלסטינית. במהלך השיחות הייתה אווירה של אמון והבנה הדדית בנוגע לכלל הסוגיות. האחים במצרים הדגישו כי הם ממשיכים במאמצים בכל הסוגיות ובמיוחד בהסרת המצור ומימוש הפיוס הפלסטיני".

 חלק שנפל מבלון תבערה בכניסה לבית בקיבוץ סעד
 

חלק שנפל מבלון תבערה בכניסה לבית בקיבוץ סעד ( חדשות עשר)

 

בסוף השבוע שעבר דיווח משרד הבריאות בעזה על שישה הרוגים פלסטינים, בהם לפחות שלושה נערים, מאש צה"ל בעימותים סמוך לגדר המערכת באזור מחנה הפליטים אל-בורייג' במרכז רצועת עזה, וכן באזור חאן יונס בדרום הרצועה.  באותו האירוע, נמסר על כ-75 פצועים נוספים מאש צה"ל, בהם ילד בן 11 במצב אנוש ושניים אחרים באורח קשה, ועשרות נפגעים מגז מדמיע. במקביל, דובר צה"ל אישר כי שני רחפנים של צה"ל נפלו בדרום הרצועה, והבהיר כי אין חשש לדליפת מידע.