בית ספר חב"ד בנות בקרית מלאכי, חדשות עשר

מבנה ביה"ס לא אושר - התלמידות נאלצות ללמוד בחוץ

ועד ההורים בביה"ס היסודי חב"ד בנות בקריית מלאכי שלח מכתב תלונה לראש העירייה, בו נטען כי ישנם ליקויים רבים במבנה ופתיחתו לא נראית באופק. "לומדות ללא ציוד מתאים"

כ-150 תלמידות כיתות ה'-ו' בבית הספר היסודי חב"ד בנות בקריית מלאכי לומדות מתחילת השנה מחוץ לבית הספר, מפני שמבנה החדש שהוקצה לבית הספר, סובל מליקויים וטרם אושר. ועד ההורים שלח אתמול (שלישי) מכתב תלונה לראש העירייה, ובו איומים לפתוח בשביתה. המבנה אמור להכיל 600 תלמידות.

"התלמידות נאלצות ללמוד במקומות כגון אולמות אירועים, מרכזים קהילתיים, מתנ"סים ואפילו בבתי המורות, זאת, ללא ציוד מתאים כגון, לוח שולחנות וכסאות וכמובן ברוב המקרים גם ללא מיזוג אוויר", כתבו ההורים. "יתרה מזו, הרי שבנות הכיתות א'-ד' שלומדות כיום במבנה הישן, סובלות מהפסקות חשמל מרובות, מכיתות לא ממוזגות ומפועלי בניין שעובדים בשטח בית הספר".

 בית ספר חב"ד בנות בקרית מלאכי
 

בית ספר חב"ד בנות בקרית מלאכי (חדשות עשר )

 

לדברי ההורים, הובטח להם כי המבנה יהיה מוכן לשימוש כבר ב-15 באוגוסט, כשבועיים לפני תחילת הלימודים. עם זאת, בביקורים שבועיים שערכו נציגי ועד ההורים באתר הבנייה יחד עם ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זוהר, נציגי העירייה וקבלן העבודות, לא הוצגה להם "התקדמות כלשהי או תאריך משוער למסירה". הם הסבירו כי "בביקורים נתגלו ליקויי בנייה רבים, רובם בטיחותיים אשר מפאת קוצר היריעה מלהכיל. מיותר לציין כי מפאת הליקויים אין צפי לקבלת המבנה כשהוא תקין וראוי ונאות ללימודים".

"לאור האמור, אנו מבקשים מכבודו, להיכנס לעובי הקורה ולהטיל סנקציות כבדות על האחראים למחדל על מנת לצמצם את הפגיעה בראש ובראשונה בתלמידות, בצוות המורות, בהורי התלמידות אשר נאלצים לפזר את בנותיהם בין פתרונות האלתור שמספקת העירייה (אשר אינם מיועדים לילדות כה רכות וככל הנראה גם לא מבוטחים כלל) וכמובן למנוע זילות בכספי הציבור", נכתב.

טרם נמסרה תגובה מטעם בית הספר או מטעם עיריית קריית מלאכי.