מחאת הנכים: הסתיימה החסימה בצומת עזריאלי ומחלף השלום

פעילי "נכים הופכים לפנתרים" מנעו למשך שלוש שעות כניסה של מאות רכבים לקריית הממשלה, וחסמו את רחובות קפלן ודרך בגין, בדרישה לשוב למו"מ על הגדלת הקצבאות

קבוצת הפעילים "נכים הופכים לפנתרים" חסמו הבוקר (רביעי) את הכניסה לחניון קריית הממשלה בתל אביב, את צומת עזריאלי, את מחלף השלום לשני הכיוונים, את רחובות קפלן ודרך בגין, ומנעו את כניסתם של מאות כלי רכב לחניון. לאחר כשלוש שעות פינו המפגינים את הצומת וכל הרחובות נפתחו לתנועה

אייל כהן, ממובילי הקבוצה, מסר כי במהלך היום יחסמו חברי הקבוצה את הכניסה למשרדי הממשלה ולמתחם, במסגרת המאבק להגדלת קצבת הנכות, והבהיר כי "עד שלא נחזור לשולחן הדיונים, לא ייפסקו פעולות המחאה".

 הפגנת נכים בכניסה לחניון קרית הממשלה בתל אביב
 

הפגנת נכים בכניסה לחניון קרית הממשלה בתל אביב (נכים הופכים לפנתרים )

 
 
 

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם", בתגובה על חסימות הכבישים הבוקר: "צר לי שפעם אחר פעם קבוצה קטנה ואלימה של נכים פוגעת בציבור ושוחקת את תמיכתו, שהשגנו בדם ויזע לאורך שלוש וחצי שנים של מאבק עיקש ואחראי. למרות הכל, בסוף יהיה כאן טוב".

לפני כחודש הפגינו הנכים בעזרת שני כלי רכב וחסמו את השער המהיר בכניסה לנמל התעופה בן גוריון, אולם כעבור זמן קצר, כל הכניסות נפתחו שוב לתנועה.
 

מוקדם יותר, נתיבי איילון נחסמו לתנועה לכיוון דרום, ממחלף שבעת הכוכבים שבהרצליה ועד למחלף השלום בתל אביב. לאחר זמן קצר, התנועה שבה לסדרה. המפגינים, שקראו להעלאת קצבאות הנכים והקשישים, חסמו בתחילה את מחלף השלום, ובהמשך התרחבו לחלקים נוספים.

המפגינים נושאים שלטים שעליהם נכתב, בין היתר, "הבחירות קרובות ואנחנו ננצח" ו"מה תבחר החודש, אוכל לילדים או תרופות?".