"סגירת מעגל בשביל אבא": התקווה של ענף הקיאקים בדרך למדליה?

אביו של סתיו מזרחי השתתף באולימפיאדה לפני למעלה מ-30 שנה, וכעת הבן הוא ההבטחה הגדולה של התחרות העולמית הקרובה: "אין מצב שהוא עולה לגמר ואני לא בוכה" • "ווינרים"

בגיל 20, סתיו מזרחי הוא התקווה של ענף הקיאקים בישראל. כשמאחוריו שורה של הישגים מרשימים, יורד מזרחי פעמיים ביום להתאמן בכנרת, ומתכנן להשתתף באולימפיאדת 2020 שתיערך בטוקיו.

את ההשראה קיבל סתיו מאביו, אבירם מזרחי, שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בלוס אנג'לס בשנת 1984. "היו חסרות לי 0.76 מאיות שניה כדי להגיע לגמר", שחזר האב. "אני חי את זה עד היום". עם זאת, הדגיש, הוא לא האיץ בבנו ללכת בעקבותיו. סתיו הסכים: "לעשות גמר אולימפי זה לא קשור לאבא", אמר , "כל ספורטאי שואף לזה".

 סתיו מזרחי
 

סתיו מזרחי (חדשות עשר)

 

העובדה שאביו מגיע אף הוא מהתחום מהווה יתרון, לדברי סתיו. "יש כימיה טובה בינינו, אני רואה את זה כיתרון שיש לי בבית מישהו בבית להתייעץ איתו", אמר. "הוא מעורב באימונים ואני חושב שזה לטובה. נראה לי שבשביל אבא זו סגירת מעגל". האב הסכים והוסיף בחיוך: "אין מצב שהוא עולה לגמר ואני לא בוכה".

סגירת מעגל נוספת היא העובדה שרועי לב, שהיה חניך של אבירם, הוא היום המאמן של הבן. "זה מיוחד שהאבא היה המאמן שלי, והיום אני מאמן את הבן", סיפר לב. "אם רוצים לכתוב ספר על התפתחות של ספורטאי, צריך לעשות העתק-הדבק מהקריירה של סתיו".