הואשם ברצח שכנו וזוכה מחמת אי שפיות: "נכנס בי השטן"

בית המשפט המחוזי בב"ש קבע כי אמיר בסטיקר שהואשם כי דקר למוות את איתי מור יאושפז במוסד למשך 25 שנים. בסטיקר טען בחקירתו: "קול פנימי אמר לי שהוא הולך להרוג אותי"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה אתמול (שלישי) מחמת אי שפיות את אמיר בסטיקר, שהואשם כי רצח את שכנו איתי מור. בית המשפט הורה כי בסטיקר יאושפז במשך 25 שנים, תקופת האשפוז המירבית, בבית חולים לחולי נפש. יש לציין כי אם ועדה פסיכיאטרית מיוחדת תקבע במהלך תקופת האשפוז שבסטיקר החלים, הוא באופן תיאורטי יכול להשתחרר לפני שישהה במוסד הפסיכיאטרי 25 שנים.

לאורך כל שלבי הדיון הודה בסטיקר כי ביצע את המעשה המיוחס לו, ואף אמר: "אני מתחרט חרטה עמוקה על מה שעשיתי, נכנס בי השטן". עורכת הדין עינת בלנרו, טענה מטעם התביעה כי "חוות הדעת מלמדת על חולי עמוק, 
 חמור וממושך שהיה קיים ככל הנראה אף שנים קודם לאירוע ולמרבה הטרגדיה התפרץ כפי 
 שהתפרץ והוביל לתוצאה הטראגית - מותו של איתי". 

אמו של איתי מור התייחסה לפסיקת ביהמ"ש השלום בבאר שבע, ואמרה: "25 שנים בבית משוגעים עונש לרוצחו של הבן שלי, הילד שלי איתי מור. תודה גדולה והערכה רבה למערכת המשפט, לפרקליטות דרום ולשופטים שפסקו את המקסימום בחוק, תבורכו". 

בחודש פברואר הוגש כתב אישום נגד בסטיקר, תושב אשדוד בן 24, בגין רצח שכנו בבניין שבו גרו השניים. מור, אב לארבעה ילדים ועובד נמל אשדוד בן 44, אמר לבנו כי הוא יוצא לשפוך את הזבל. לאחר כמה דקות שמעה אשתו צעקות, יצאה החוצה ומצאה את בעלה שרוע על המדרגות כשהוא דקור ונמצא במצב אנוש. מכתב האישום עלה כי בסטיקר שמע את שכנו עולה במדרגות, ודקר אותו מספר פעמים בפלג גופו העליון. מור פונה לביה"ח, שם נקבע מותו.

 איתי מור
 

משמאל: איתי מור (חדשות עשר)

בסטיקר נשלח להסתכלות פסיכיאטרית לאחר שטען בחקירתו כי "קול פנימי אמר לי שהוא הולך להרוג אותי". חוות הדעת של הפסיכיאטר, שהוגשה לבית המשפט, קבעה כי בסטיקר היה במצב פסיכוטי קשה בזמן הרצח: "לטענתו שמע קולות מהחלון". "הילדים קטנים אבל אחת מהם הבינה שמשהו מתרחש", סיפרה לאחר הרצח אחותו של הנרצח, שני מור אזריה. "אשתו שמצאה אותו הייתה עמו ברגעיו האחרונים. לא היה בינו לבין השכן שום סכסוך, לא היה לו שום קשר איתו. אדם יוצא לזרוק את הזבל ולא חוזר - איך זה קורה?", שאלה.

"מדובר בבחור צעיר כבן 24 שחזר לפני כמה שנים בתשובה ומאז התנהג בצורה מוזרה", אמר אחד השכנים על בסטיקר. "כולם ידעו שמשהו לא בסדר אתו״. אחת מחברותיו של הנרצח הוסיפה: "לא היו ביניהם חילופי דברים וזה נראה שהשכן יצא מהבית ודקר אותו. הוא מוכר בבניין כמישהו שהוא לא בסדר".