המועמד הבטיח להיאבק בשחיתות - וקיבל תרומות ממורשעים בפלילים

יוסי סדבון, ראש אגף החקירות לשעבר במשטרה, מתמודד בימים אלה על ראשות עיריית כפר סבא ובין היתר הבטיח מינהל תקין. סדבון: "כל התרומות שקיבלתי נעשו על פי מגבלות החוק

מינהל תקין או שחיתות? בתחילת השנה, לאחר שראש העיר הקודם בכפר סבא התפטר לאחר שהואשם בשחיתות, הודיע ניצב בדימוס יוסי סדבון, ששימש בעבר בתפקידים הרגישים ביותר במשטרה, כי יתמודד בבחירות הקרובות תחת המוטו של ניקוי השחיתות ומינהל תקין. עם זאת, מתברר שחלק מהאנשים שתורמים לקמפיין של סדבון או שותפים לו הורשעו בפלילים או נחשדו בעבירות פליליות.

כך למשל, היהלומן אלון ארבוב שהורשע לפני 4 חודשים בהונאה בהיקף של מיליוני דולרים תרם לו אלפי שקלים. כך גם ראש עיריית חדרה לשעבר ישראל סדן שהורשע במתן שוחד וריצה עונש מאסר.

תורם נוסף הוא ניצב בדימוס אבי דותן, שתחקיר "עובדה" מלפני כמה חודשים חשף שהיה חשוד מרכזי בפרשת ההדלפות מחקירת דרעי והוא שמר על זכות השתיקה. מי שמייעץ לקמפיין של סדבון בהתנדבות הוא חברו הקרוב הפרסומאי יואב חביב, שהורשע לפני שנתיים בעבירת מין בעובדת שלו.

 יוסי סדבון. ארכיון
 

יוסי סדבון. ארכיון (חדשות עשר )

 

עילאי הרסגור הנדין, אחד המועמדים לראשות עיריית כפר סבא, מסר לחדשות עשר: "אני מקווה מאוד שסדבון רק נרדם ולא עירב עבריינים במערכת הבחירות בעיר. אני קורא לסדבון להחזיר את הכספים שהוא קיבל מהגורמים האלה".

יוסי סדבון מסר בתגובה: "כל התרומות שקיבלתי נעשו על פי מגבלות החוק ודווחו כנדרש ובאופן מיידי למבקר המדינה. אני בין המועמדים היחידים שמקפיד לפרסם את שמות התורמים, אין לי מה להסתיר".