לאחר ששמר על שתיקה: יצחק אספה צפוי לשתף פעולה עם החוקרים

הכדורגלן החשוד בהריגת ארי נשר נחקר לאחר שנפגש עם סניגורו החדש, והוא ימסור את גרסתו לדריסה • שחקני קבוצתו עלו למגרש עם סרטים שחורים: "אל תנהגו תחת השפעת אלכוהול"

  • פורסם ב:
  • 29/09/2018 21:14
  • |
  • עודכן ב:
  • 30/09/2018 00:21
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

שחקן הכדורגל יצחק אספה, החשוד בדריסתו למוות של ארי נשר בתל אביב בשבוע שעבר, נחקר אתמול (שבת) פעם נוספת. זאת, לאחר שנפגש עם סניגורו החדש, עו"ד כפיר דור, שמונה על ידי קבוצתו, מ. ס. אשדוד. כעת, אספה צפוי לשתף פעולה, לתת את גרסתו ולענות לכל שאלות היחידה החוקרת. שינוי קו ההגנה של אספה מגיע בלחץ המועדון. 

מוקדם יותר השבוע דווח כי אספה, החשוד בביצוע תאונת "פגע וברח", מסרב לשתף פעולה עם עורך הדין החדש. זאת, בעקבות הודעת עורך הדינו הקודם של אספה, אלון שליכטר, לפיה הוא מתפטר מתפקידו. התפטרותו של שליכטר הגיעה בעקבות חילוקי הדעות עם הנהלת מועדון הכדורגל, שרוצה שאספה יודה במיוחס לו וייקח אחריות על מעשיו, בעוד שליכטר דרש שימשיך לשמור על זכות השתיקה.

 
 
 

בתוך כך, בתחילת המשחק של מ. ס. אשדוד הערב נגד מכבי נתניה, קיימה הקבוצה מאשדוד טקס לזכרו של נשר, והשחקנים עלו למגרש עם סרטים שחורים. "אנחנו קוראים לכל אחד ואחת מכם, כאן במגרש והצופים בבית, הנוהגים ברכב, אופנוע, אופניים או קורקינט, לא לנהוג תחת השפעת אלכוהול, לא לנסוע במהירות מופרזת, לא להשתמש בטלפון הנייד", קראו השחקנים, "כן לנהוג במשנה זהירות, כן להשתמש באמצעי המיגון הדרושים, כן לציית לחוקי התנועה. זה מציל חיים".

"ביום חמישי הלך לעולמו הנער ארי נשר, יהי זכרו ברוך, והוא רק בן 17", הוסיפו שחקני הקבוצה, "ארי, שהיה נער פעיל, תורם והציל חיים כמתנדב במד״א, הציל חיים גם לאחר מותו כשהמשפחה באצילות נפש תרמה את איבריו שהושתלו בגופם של שבעה חולים שקיבלו את חייהם בחזרה". הם סיכמו: "בואו ביחד נעשה הכול כדי למנוע את התאונה הבאה".
 

 יצחק אספה בבית המשפט
 

יצחק אספה בבית המשפט (חדשות עשר )

 

ביום חמישי האריך בית משפט השלום בתל אביב בחמישה ימים את מעצרו של אספה. השופט קבע כי "קיים חשד סביר למיוחס לחשוד", וגינה את הפקרת הקטינים שנפגעו: "מדובר במעשים כעורים והתנהגות אנטי-חברתית". לחומרת המעשה לכאורה מצטרפת העובדה שאספה, נהג צעיר, עלה על ההגה בשכרות, על פי החשד. עוד מסר השופט כי "בהחלט יש חשש לשיבוש וקיימות סתירות בין הגרסות ויש לאפשר למשטרה למצות את החקירה, כאשר ברקע התנהגות החשוד וקיומה של חשבונית המלמדת על רכישת אלכוהול בסכום ניכר".

ביום שני מעט אחרי השעה חצות, הגיע אספה למועדון לילה בנמל תל אביב. מי שדאג להכניסו למועדון הוא חברו, שחקן עירוני קריית שמונה, שלאחר התאונה נחקר גם הוא במשטרה. השניים בילו במקום כמעט שלוש שעות ורק ב-03:30, עשו את דרכם החוצה.

על פי חקירה ראשונית, אספה, נהג צעיר בהגדרה, שהוציא את רישיונו רק לפני כשנה, שתה אלכוהול למרות שלפי החוק אסור לו לשתות בכלל. בשלב זה, אספה וחברו נפרדים, כל אחד למכוניתו בדרכם ליעד הבא. בשעה 03:55 נסע אספה במכונית קיה פיקנטו שחורה בשדרות רוקח. בדמו, על פי החקירה, 250 מ"ל אלכוהול. הוא פגע בעוצמה, על פי החשד, בשני הנערים שרכבו יחד על אופניים חשמליים ללא קסדה. השניים נזרקו מעוצמת הפגיעה למרחק רב, כשאחד נפצע אנוש והשני קל.

 ארי נשר, שנפצע בתאונה בשדרות רוקח, עם הוריו איריס ואבי נשר
 

ארי נשר, שנפצע בתאונה בשדרות רוקח, עם הוריו איריס ואבי נשר ( רפי דלויה)

 

בנקודת הזמן הקריטית הזאת, אספה, כך על פי החשד, לא עצר לסייע לנערים. במקום זאת הוא המשיך ברכבו לעבר מועדון נוסף בדרום העיר. ב-04:30, כחצי שעה אחרי התאונה, נראים אספה וחברו בתיעוד כשהם בודקים את הפגיעות ברכב ומחנים אותו ברחוב בן אביגדור. זמן קצר לאחר מכן, ב-04:45, השניים עלו לרכבו של החבר וחזרו לזירת התאונה, אולם אחרי ביקור קצר בזירה, הם שבו לדרום העיר. 

דקות ספורות חלפו וסמוך לשעה 05:00 בבוקר, המשטרה איתרה את השניים וגם את רכב הקיה פיקנטו השחור של אספה, שהיה מעורב בתאונה. בשלב הזה חוקרי מרחב ירקון ואגף התנועה מבצעים את הבדיקות לרכב ומבינים שאספה הוא החשוד בתאונת ה"פגע וברח".