אוהד בן ישי, הפצוע הקשה ביותר בצוק איתן, חדשות עשר

להתחיל מבראשית: הפצוע הקשה ביותר בצוק איתן לומד לחיות מחדש

אוהד בן ישי, לוחם סיירת "אגוז" שנפצע בשבוע הראשון של הלחימה בעזה, השתחרר מבית החולים אחרי שנתיים של אשפוז יום. אמו: "אני מעריצה אותו, יש לו משמעת של חייל"

אוהד בן ישי, בן ה-23, לוחם סיירת "אגוז" שנפצע בשבוע הראשון של מבצע "צוק איתן", היה הפצוע הקשה ביותר במערכה. פגיעתו הייתה כה קשה, עד שהוריו לא הצליחו לזהותו בתחילה, והתקשו להאמין שישרוד את הלילה. אך אוהד שרד את הלילה, הוא יצא מסכנת חיים ומצבו החל להתייצב. למשפחה שלו היה ברור שצפוי לו הליך החלמה ארוך ומייגע, שיתכן וימשך לאורך כל חייו.

בשנתיים האחרונות אוהד חזר לבית הוריו, והגיע לאשפוז יום בבית החולים תל השומר. אתמול (חמישי) הוא השתחרר גם מאשפוז היום. "ארבע שנים המטפלים שלו מעולם לא שמעו 'די' או 'אין לי כוח'", סיפרה אמו אריקה. "הוא קם כל בוקר במשמעת של חייל. זה ימים לא פשוטים של הרבה עבודה ומאמץ, אני מעריצה אותו על זה. זה לא מובן מאליו, כי הוא צעיר ורואה את החברים שלו לומדים, נוסעים וחוזרים, ולמרות התסכול הוא עדיין כל הזמן במירוץ לנסות ולגשר על הפערים".

 

למרות הקשיים, שמתבטאים בימים אלו בעיקר ביכולת לדבר, לקרוא ולכתוב, השנה התחיל אוהד ללמוד. "הוא חוזר קורן מהקורס בפסיכולוגיה חיובית", סיפר אביו שמעון. "הוא מלמד אותנו לקום כל בוקר ולא להתייאש, לקוות לימים טובים יותר אבל למצוא את הטוב גם במה שקורה עכשיו. הוא יכול להעביר בעצמו את הקורס".