כוחות משטרה בגרמניה, רויטרס

דיווח: סורי נעצר בגרמניה בחשד שתכנן לבצע מתקפה כימית בישראל

על פי עיתון ה"בילד", הכוחות המיוחדים של המשטרה עצרו בבית קפה בברלין אדם בגיל 21, שהיה מעורב בקטטה. בחקירתו עלה כי ניסה לגייס אנשים נוספים עבור מעשה הטרור

דיווח בעיתון ה"בילד": המשטרה הגרמנית עצרה בבית קפה בברלין אזרח סוריה כבן 27, שהיה מעורב בקטטה, ובחקירתו עלה כי תכנן לבצע מתקפה כימית בישראל. על פי הדיווח, הסורי ניסה לגייס אנשים נוספים לדאע"ש שיעזור לו בביצוע המעשה. כך דווח היום (שישי) בעיתון הגרמני.

הכוחות המיוחדים של המשטרה ביצעו את המעצר עם מסכות על הפנים ובנשקים שלופים - ברחוב ראשי ולאור יום. זאת, לאחר שהחשוד היה מוכר למשטרה למעלה מחודש. לאחר המעצר ביצעו כוחות הביטחון במדינה פשיטה על ביתו וביצעו בה חיפוש.  

אזיקים (אילוסטרציה)
 

אזיקים. אילוסטרציה (רויטרס)

 

בתוך כך, אתמול הודיעה המשטרה ההולנדית כי סיכלה פיגוע גדול ועצרה שבעה אנשים שחשודים בתכנון המעשה. על פי החשד, השבעה התכוונו לבצע מתקפה באירוע המוני, ולהשתמש ברימונים, כלי נשק אוטומטיים וחגורות נפץ.

המעצרים בוצעו לאחר חקירה של המודיעין ההולנדי, שארכה מספר חודשים. היעד המדויק של המתקפה המתוכננת לא התברר בחקירה, אך ייתכן שהיה רצון להשתמש במכוניות תופת בפיגוע. החשודים הגיעו מארנהם ורוטרדם ומכפרים הסמוכים להן.

"החשוד המרכזי, בן 34, חיפש נשק מסוג קאלצ'ניקוב, רובים, רימונים, חומר נפץ וחומר גלם עבור פצצות", נמסר מהמשטרה ההולנדית. בן ה-34 ושניים נוספים נחשדו בעבר כי ניסו להצטרף לכוחות דאע"ש הנלחמים בסוריה. החשודים עשויים להתייצב היום בפני שופט.