עזריה לאחר הפרישה מהמרוץ בי-ם: "מועמד חרדי - מחיר כבד מדי"

חברת הכנסת שהודיעה על תמיכתה באלקין לראשות העירייה הסבירה ב"לונדון את קירשנבאום" את הצעד: "עשיתי את הבחירה האחראית". מועמד נוסף ממזרח העיר הסיר את מועמדותו

המרוץ לראשות עיריית ירושלים: חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו) אמרה היום (חמישי) לאחר פרישתה מהמרוץ לראשות עיריית ירושלים ותמיכתה הרשמית בשר זאב אלקין כי "הבנתי שאם אני תומכת בעופר ברקוביץ', שקרוב יותר לערכיי, בסופו של דבר אנחנו עלולים לקום בבוקר עם מועמד שהוא נציג החרדים, כי בסיבוב השני אין לברקוביץ' סיכוי. זה מחיר כבד מדי, אז עשיתי את הבחירה הפחות פופולרית והפחות טבעית, אבל האחראית". הדברים נאמרו בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום".

עזריה, שאחד משיקוליה המרכזיים לריצה לתפקיד היה העובדה כי קודם לכן לא הייתה אף אישה מועמדת לתפקיד, הסבירה את ההשלכות לפרישתה. "חודש לפני הבחירות הבנתי שהקמפיין לא המריא כפי שקיוויתי. אני מודה שלא הערכתי נכון את העוצמה של המשמעות המגדרית", אמרה חברת הכנסת. "בכנות, הרגשתי שהמאבק הגדול הוא אפילו על ההתמודדות עצמה. כשפורצים תקרות זכוכית זה הסדר. אני מעבירה מסר שהיה צריך לפרוץ את התקרה הזו של להתמודד ואני בטוחה שזה יסלול את הדרך, אולי בעוד חמש או עשר שנים".

 
 
 
 חברת הכנסת רחל עזריה
 

חברת הכנסת רחל עזריה (חדשות עשר)

 

"זה לא יום שמח עבורי, זה סוג של פרידה מחלום", אמרה עזריה, ובהמשך הודתה כי "יכול להיות שהיה עדיף לי שתהיה אישה אחרת, לא הייתי חוטפת את האש. זו הייתה תקופה לא קלה, כל היועצים האסטרטגים אמרו לי לא לעשות את זה, כי זה סיכון של מה שכבר יש לי בכנסת, אמרו שאני נכנסת למרוץ קשוח של אישה לראשות עיריית ירושלים. ככל ששמעתי את זה יותר, הבנתי שאני צריכה לעשות על זה ואני לא מצטערת על כך".

גם עזיז אבו סארה, תושב מזרח ירושלים, שהכריז על עצמו כמועמד, פרש מהתמודדות על ראשות העיר. זאת, לדבריו, בשל קשיים שהערים עליו משרד הפנים בנוגע לתעודת התושבות שלו, דבר שלא מאפשר לו להתמודד מבחינה טכנית.

 עזיז אבו סארה, שפרש מהמרוץ לראשות עיריית ירושלים
 

עזיז אבו סארה, שפרש מהמרוץ לראשות עיריית ירושלים (חדשות עשר )

 

"אני מנסה להסדיר את עניין התושבות ואת תעודת המעבר ואמרו לי ש'אתה לא תושב סדיר כי מרכז החיים שלך לא בירושלים'", הסביר אבו סארה בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום". "אני טס הרבה לחו"ל כי יש לי חברת תיירות ואני חוקר בנשיונל ג'יאוגרפיק. גם האיומים מהחברה הפלסטינית, שהחלו כבר ביום הראשון שבו הכרזתי על מועמדותי, הפריעו, אך אם היה מדובר רק בהם לא הייתי פורש".

"יש הרבה אנשים שמרגישים שאם אני נכנס לבחירות האלה אני אומר שהכיבוש הוא בסדר. זה לא נכון. זה שאתה בעירייה לא אומר שאתה בעניין של מכירת ירושלים", הסביר אבו סארה מדוע החליט לרוץ. "זה לא עניין פוליטי, אתה מנסה לשפר את חיי תושבי העיר. אנחנו צריכים להסתכל על מצבנו ולהגיד שאף אחד לא מסתכל עלינו ואנחנו צריכים לומר מה אנחנו יכולים לעשות - כניסה לעירייה, להתארגן ביחד. חסר אסטרטגיה במזרח העיר".