כיתה ריקה (אילוסטרציה), fotolia

רן ארז: נשבש הלימודים אם לא תיפתר הסחבת ביישום "עוז לתמורה"

יו"ר ארגון המורים איים כי ינקוט בעיצומים אחרי החגים במידה והרפורמה שמשפרת את תנאי המורים לא תיושם גם בבתיה"ס של החינוך המיוחד, וקבע פגישה עם שר האוצר בנושא

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הודיע היום (חמישי) במכתב לחברי הארגון כי אם "תימשך הסחבת" בנוגע לרפורמת "עוז לתמורה" בחלק ממוסדות החינוך, ישבש הלימודים בתיכונים אחרי החגים.

״נמשכת הסחבת בנושא אי הפעלת רפורמת עוז לתמורה בבתי הספר של החינוך המיוחד, מפתנים ובתי ספר כנסייתיים", כתב ארז. "בשל אי הפעלת הרפורמה, מקופחים מורים ותלמידים רבים באותם בתי ספר".

יור ארגון המורים, רן ארז
 

יור ארגון המורים, רן ארז (חדשות עשר)

 

"משרד החינוך טוען שהאשמה היא במשרד האוצר שאיננו מתקצב את הפעלת הרפורמה בבתי ספר אלה. קבעתי פגישה עם שר האוצר משה כחלון, על מנת לפתור את הנושא", הסביר ארז. "אם ניתקל בהמשך הסחבת, לא יהיה מנוס מלהפעיל את סכסוך העבודה עליו הכרזנו בנושא לאחר החגים״. היקף ועוצמת הפעלת סכסוך העבודה תקבע בתקופה הקרובה.

עיקריה המרכזיים של הרפורמה עליה הכריז משרד החינוך ב-2011 הם עלייה של למעלה מ-51% בשכר המורים בתמורה לעלייה בשעות העבודה השבועיות. עם כניסת הרפורמה עובדים המורים 40 שעות בשבוע עבודה מהן 24 פרונטליות, שש פרטניות ו-10 שעות תומכות הוראה. סעיף נוסף ברפורמה הוא קידום ותגמול מורים על בסיס הערכה והצטיינות בהישגים לימודיים, חברתיים וערכיים. ממשרד החינוך נמסר אז כי עלות הרפורמה רק בכל הנוגע לתוספות השכר היא למעלה משלושה מיליארד שקלים.