מ.ס אשדוד לאחר מותו של נשר: נפעל להגברת המודעות לנהיגה בטוחה

קבוצתו של הכדורגלן יצחק אספה החשוד בהריגתו של הנער הודיעה כי תחנך את שחקני המועדון בכל הגילאים בנושא תרבות הנהיגה בישראל. "כדי שמקרה נוסף לא יתרחש"

קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד הודיעה היום (חמישי) לאחר שנקבע מותו של ארי נשר שנפגע בתאונת ה"פגע וברח" בתל אביב, כי יפעל להחדרת תכנים חינוכיים לכלל שחקני המועדון בכל הגילאים.

"מועדון ספורט אשדוד מביע צער עמוק וזעזוע ממות הנער ארי נשר יהי זכרו ברוך. המועדון שולח את תנחומיו העמוקים והכנים ביותר למשפחתו של ארי. מועדון הכדורגל מ.ס אשדוד הוא אינו עוד 'מקום עבודה' שנקלע לסיטואציה שוברת הלב הזאת", נמסר.

מ.ס אשדוד במסיבת עיתונאים
 

מ.ס אשדוד במסיבת עיתונאים (חדשות עשר )

 


"המועדון מהווה אבן שואבת לערכים, פעילות קהילתית, חברתית וחרט על דגלו מצוינות חינוכית. על רקע המקרה המחריד ובצעד שאינו משתמע לשתי פנים האקדמיה של מועדון ספורט אשדוד תפעל להחדרת תכנים חינוכיים מינקות ועד בגרות ותגביר את המודעות לכלל השחקנים (לרבות מחלקת הנוער וביה"ס לכדורגל), הצופים במגרש, הצופים בבית ולקהל הרחב בכל הקשור לתרבות הנהיגה בישראל וחינוך תעבורתי וערכי", הבטיחו במועדון. "פעולות נוספות ותכנית אסטרטגית תגובש בימים הקרובים ותיכנס לתוקף לאחר מכן. אנו קוראים לקבוצות ליגת העל והליגה הלאומית, לאמץ תכנים כאלה על מנת ולו להשפיע על מקרה אחד נוסף שאנו מקווים שלעולם לא יתרחש".

הנער שנפגע בתאונת ה"פגע וברח" - ארי נשר

כאמור, ארי נשר בן ה-17, בנו של הבמאי המוערך אבי נשר, הוא רוכב האופניים שנהרג בתאונת הפגע וברח בשדרות רוקח שבתל אביב. משפחתו החליטה לתרום את איבריו.

"רגע לפני שהלך מאיתנו, חגג ארי שלנו יום הולדת 17", נמסר בהודעת המשפחה. "אף ילד בעולם לא צריך להסתלק ממנו בגיל 17. ארי שלנו לא היה רק ילד יפה תואר, הוא היה ילד מוכשר, סקרן, שנון וכל כך שמח. הוא היה קולנוען צעיר ומוכשר ותמיד ניסה לעזור לכל מי שהיה זקוק לו. הוא חלם להיות פרמדיק בצבא, ובשנה האחרונה התנדב מדי שבוע במד"א.


מגיל צעיר ארי עורר בכל מי שסבב אותו את הרצון לחיות ולשמוח וליטול חלק בדבר הנפלא הזה, שנקרא חיים. ארי שלנו נפגע בתאונת דרכים קשה. ברגע אחד, עולמנו חרב עלינו. כנגד כל הסיכויים, נלחמנו איתו על חייו עד לרגע האחרון. משאפסה התקווה, החלטנו לתרום את איבריו של ארי בתקווה שיצילו את חייהם של אחרים. ברגעיו האחרונים ארי שלנו היה מוקף במשפחתו ובחבריו הרבים והאוהבים, שבאו לחגוג לו יום הולדת 17".

 ארי נשר, שנפצע בתאונה בשדרות רוקח, עם הוריו איריס ואבי נשר
 

ארי נשר, שנפצע בתאונה בשדרות רוקח, עם הוריו איריס ואבי נשר ( רפי דלויה)

 

נשר נפגע בראשו וספג פגיעה רב מערכתית. הוא פונה לבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם לאחר שצוות מד"א שהגיע למקום העניק לו טיפול רפואי. מלבד נשר, נער נוסף נפצע קל באירוע. לפי החשד, מאחורי ההגה של הרכב הפוגע ישב שחקן מ.ס אשדוד, יצחק אספה, שנעצר לאחר מצוד שנמשך כמה שעות.

מעצרו של אספה הוארך ביומיים, ולאחר מכן הוארך בחמישה ימים נוספים. השופט קבע כי "קיים חשד סביר למיוחס לחשוד", וגינה את הפקרת הקטינים שנפגעו: "מדובר במעשים כעורים והתנהגות אנטי-חברתית". לחומרת המעשה לכאורה מצטרפת העובדה שאספה, נהג צעיר, עלה על ההגה בשכרות, על פי החשד. עוד מסר השופט כי "בהחלט יש חשש לשיבוש וקיימות סתירות בין הגרסות ויש לאפשר למשטרה למצות את החקירה, כאשר ברקע התנהגות החשוד וקיומה של חשבונית המלמדת על רכישת אלכוהול בסכום ניכר". כעת, הוא חשוד בהריגה ובהפקרה.

ארי נשר עם אחותו תום
 

ארי נשר עם אחותו (רועי בר)

 

בתוך כך, בחדשות עשר נחשף תיעוד רצף האירועים שעבר אספה בליל התאונה, כולל שיבוש ניסיון החקירה והמעצר. בעקבות אותו התיעוד, המשטרה החלה בניסיונות לאתר את האדם שנראה מסיע את הכדורגלן חזרה לזירת התאונה, ולאחר מכן מביא אותו חזרה לרכבו. במקביל נחשף כי המשטרה ביצעה את בדיקת הינשוף לחשוד רק שעה וחצי לאחר האירוע כיוון שברח מהזירה והמשמעות היא שייתכן כי החוקרים ייתקשו להוכיח שהיה שיכור בזמן התאונה.

 תיעוד המעצר של יצחק אספה
 

תיעוד המעצר של יצחק אספה (חדשות עשר )

 


 

מהתיעודים עולה כי ביום שני בשעה 00:40 הגיע אספה למועדון לילה בנמל תל אביב. מי שדאג להכניסו למועדון הוא חברו, שחקן עירוני קריית שמונה, שלאחר התאונה נחקר גם הוא במשטרה. השניים בילו במקום כמעט שלוש שעות ורק ב-03:30, עשו את דרכם החוצה. בשעה 03:55 נסע אספה במכונית קיה פיקנטו שחורה בשדרות רוקח. בדמו, על פי החקירה, 250 מ"ל אלכוהול. הוא פגע בעוצמה, על פי החשד, בשני הנערים שרכבו יחד על האופניים החשמליים ללא קסדה. 

בנקודת הזמן הקריטית הזאת, אספה, כך על פי החשד, לא עצר לסייע לנערים. במקום זאת הוא המשיך ברכבו לעבר מועדון נוסף בדרום העיר. ב-04:30, כחצי שעה אחרי התאונה, נראים אספה וחברו בתיעוד כשהם בודקים את הפגיעות ברכב ומחנים אותו ברחוב בן אביגדור. זמן קצר לאחר מכן, ב-04:45, השניים עלו לרכב לבן וחזרו לזירת התאונה, אולם אחרי ביקור קצר בזירה, הם שבו לדרום העיר.